REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kolejna odsłona projektu dotyczącego idei bottom-up

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 19 sty 2015 10:54
Kolejna odsłona projektu dotyczącego idei bottom-up

Tam, gdzie wiedza spotyka się z biznesem możemy spodziewać się owocnych rozwiązań. Projekt „PWP Nowatorskie narzędzie kształtowania przestrzeni publicznej” opiera się na zaadaptowaniu duńskiego modelu przeprowadzania procesów projektowych z mieszkańcami na polskim gruncie. Na celowniku – pogłębienie relacji pomiędzy naukowcami a polskimi przedsiębiorstwami i ożywienie regionu lubuskiego.

REKLAMA

Projekt „PWP Nowatorskie narzędzie kształtowania przestrzeni publicznej” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt bazuje na duńskich metodach wspierania działań oddolnych bottom-up w projektowaniu przestrzeni, które zakładają włączanie mieszkańców w proces projektowy od początku jego trwania. Bazą wiedzy know-how jest duńska firma MOVE, jedna z najbardziej doświadczonych w tej dziedzinie pracowni w Danii. Jednym z założeń projektu jest zaadaptowanie duńskich metod do polskich warunków.

Działania w projekcie były skierowane do 30 pracowników naukowych i naukowo-dydaktycznych z dziedzin wpisujących się w obszar budownictwa, architektury, urbanistyki, mieszkających na terenie województwa lubuskiego i/lub zatrudnionych na uczelni działającej na jego terenie.

Liczą się konkrety

Projekt „PWP Nowatorskie narzędzie kształtowania przestrzeni publicznej” to przede wszystkim wydarzenia i działania. Program 32-godzinnych szkoleń praktycznych obejmował metody budowania relacji pomiędzy światem nauki a biznesem, wzmacnianie innowacyjności czy procesu transferu wiedzy, ale także wprowadzenia do tematyki bottom-up w polskich realiach (zapisy, regulacje prawne w Polsce). Kolejnym krokiem były warsztaty z duńskim partnerem MOVE arkitektur, które zawierały bazę teoretyczną, serię ćwiczeń i praktyczne wskazówki ekspertów dotyczące facylitacji i planowania procesu bottom-up. Praktyczna wiedza była suplementowana wyjazdem studyjnym do Danii, podczas którego Uczestnicy projektu odwiedzili miejsca, w których zostały przeprowadzone procesy bottom-up i mieli okazję spotkać się z ekspertami oraz mieszkańcami biorącymi w nich udział. Na koniec, uczestnicy mogli sami przekonać się jak najlepiej wykorzystać nabyte know-how dzięki płatnym stażom w firmach budowlanych lub deweloperskich! Stażyści mieli zapewnioną opiekę pracowników firmy oraz wsparcie ekspertów w zakresie budowania strategii. Efektem staży było opracowanie przez uczestników planu wdrażania procesów bottom-up do działalności firmy.

Na koniec – spotkajmy się na konferencji!

Już 4 lutego w Filharmonii Gorzowskiej odbędzie się konferencja promująca rezultaty projektu BOTTOM-UP. Gośćmi konferencji będą pracownicy naukowi i naukowo-dydaktyczni z województwa lubuskiego, przedstawiciele firm z branż budowlanej, architektonicznej i deweloperskiej oraz reprezentanci instytucji publicznych, związków i organizacji działających w tym obszarze.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY