REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kolejne centrum handlowe spod kreski BOSE otwarte

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 29 lis 2016 14:45
Kolejne centrum handlowe spod kreski BOSE otwarte
fot. materiały prasowe
Kolejne centrum handlowe spod kreski BOSE otwarte
Kolejne centrum handlowe spod kreski BOSE otwarte

W listopadzie br. zostało otwarte centrum handlowe Gondola przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Mrugacza w Legionowie. To owoc współpracy pracowni BOSE oraz Romana Popielawskiego z firmy Romo.

REKLAMA

Gondola to pierwszy nowoczesny obiekt handlowy w mieście i pierwsze sklepy sieci: Martes Sport, Media Expert, a także Piotr i Paweł i KIK. Obiekt ma dwa poziomy handlowe o powierzchni ponad 20 tys. mkw.

Projektanci z pracowni BOSE postawili na nowoczesną bryłę. Na dwóch poziomach znazło się ponad 20 sklepów renomowanych polskich i światowych marek. Dla przybyłych klientów czeka podziemny parking samochodowy.

Inspiracją dla nazwy centrum były balony, z produkcji których słynęło niegdyś Legionowo, a konkretnie ich kosze, zwane gondolami. Do lokalnej tradycji nawiązuje też logotyp, który jest symbolicznym przedstawieniem unoszących się w powietrzu balonów. Gondola to nie tylko kolejna przestrzeń handlowa. To pierwsze miejsce w Legionowie, które, czerpiąc z żywej lokalnej tradycji, wpisuje się w tożsamość miasta. We współpracy z lokalnymi instytucjami kultury, inwestor planuje inicjować oraz wspierać inicjatywy, mające na celu popularyzowanie historii legionowskiego baloniarstwa, a także historii miasta.

 Galeria Gondola w Legionowie została otwarta 26 listopada. Przez weekend pojawiło się w niej 38 tysięcy osób. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY