REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kolejne miasto w Polsce będzie miało szpilkostradę

  • Autor: UM Radom
  • 10 lis 2016 12:55
fot. Fotolia

Szpilkostrada to szeroki na 6 metrów pas, po którym łatwiej będzie się poruszać nie tylko paniom chodzących na szpilkach, ale przede wszystkim osobom niepełnosprawnym na wózkach czy rodzicom z wózkami dziecięcymi. Szpilkostrada powstanie tym razem w Radomiu. Właśnie rozstrzygnięto przetarg.

REKLAMA

Jak informuje oficjalny portal miejski Radomia, Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji rozstrzygnął przetarg na budowę tzw. szpilkostrady. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma Br Granit z Wrocławia, która zaoferowała wykonanie prac za 680 tysięcy złotych oraz 10-letnią gwarancję. Ciągi dla pieszych ułożone z gładkich płyt powstaną po obu stronach ulicy. Mają ułatwić poruszanie się po ulicy Żeromskiego niepełnosprawnym, osobom z wózkami dziecięcymi, czy paniom chodzącym w butach na wysokich obcasach.

Prace przy budowie szpilkostrady ruszą w najbliższych dniach i mają się zakończyć do 15 grudnia. Zgodnie z projektem, wymienione zostaną te fragmenty nawierzchni chodników, które są wykonane z łupanej kostki granitowej. Zastąpią ją gładkie płyty granitowe. W ten sposób powstaną jednolite, równe ciągi na odcinku od ul. Słowackiego do ul. Rwańskiej - podaje portal miejski Radomia.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY