REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kolejny Business Garden, spod kreski JSK, uwieńczony wiechą

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 07 sty 2016 10:32
Kolejny Business Garden, spod kreski JSK, uwieńczony wiechą
Business Garden Warszawa (wizualizacja)
Kolejny Business Garden, spod kreski JSK, uwieńczony wiechą
Kolejny Business Garden, spod kreski JSK, uwieńczony wiechą

Na budynkach Business Garden realizowanych w drugim etapie inwestycji przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie zawieszono symboliczną wiechę. Stan surowy zamknięty obiektów osiągnięto po 15 miesiącach prowadzenia prac budowlanych. Inwestor projektu potwierdza terminową realizację inwestycji, której zakończenie zaplanowano na początku 2017 roku.

REKLAMA

Business Garden to nowoczesny park biznesowy, który powstaje przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie. Jego ponad przeciętna architektura, parkowe otoczenie oraz program „Hospitality” wyróżniają kompleks na tle innych obiektów tego typu.

Ostatni, obecnie realizowany etap inwestycji, obejmujący pięć budynków, będzie dostępny na początku 2017 roku. Zaoferują one 56 tys. mkw. powierzchni biurowej, która zostanie dostosowana do potrzeb najemców w formie otwartego planu lub zabudowy gabinetowej. Budynki zostały zaprojektowane z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań projektowych i technicznych, zgodnie ze standardami certyfikacji LEED Platinum, co w ostateczności przełoży się na komfort warunków pracy i niższe koszty eksploatacji.

Inwestorem i deweloperem Business Garden jest spółka Vastint Poland. Projekt architektoniczny powstał w pracowni JSK, zaś wykonawcą generalnym jest firma HOCHTIEF Polska.

- Prace budowlane posuwają się zgodnie z harmonogramem, co oznacza, że w pierwszym kwartale 2017 roku kompleks będzie mógł przyjąć swoich pierwszych najemców – mówi Roger Andersson, dyrektor zarządzający spółki Vastint Poland. - Business Garden oferuje unikalne połączenie dogodnej lokalizacji, wysokiego standardu i gościnności. Jestem przekonany, że przyszli użytkownicy wysoko ocenią stworzone przez nas środowisko pracy i liczne udogodnienia oferowane na terenie kompleksu – dodaje.

- Zakończono prace przy wznoszeniu konstrukcji żelbetowej budynków. Wykonanie jej wymagało dostawy i wbudowania 56 tys. metrów sześciennych betonu, 7,4 tys. ton stali zbrojeniowej oraz 8,1 tys. elementów prefabrykowanych. Prace realizowane były przy użyciu 10 żurawi wieżowych. Obecnie trwa realizacja elewacji budynków oraz pokryć dachowych – wyjaśnia Aleksander Olszewski, kierownik budowy w HOCHTIEF Polska Oddział w Warszawie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY