REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kolejny dworzec do przebudowy. PKP wybrały wykonawcę

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 18 lis 2016 14:55
Kolejny dworzec do przebudowy. PKP wybrały wykonawcę
fot. pixabay.com

PKP S.A. wyłoniła wykonawcę inwestycji dworca w Miechowie. Rozpoczęcie prac planowane jest na grudzień br.

REKLAMA

PKP S.A. planuje gruntowną modernizację dworca w Miechowie. Za inwestycję będzie odpowiadać Betonox Construction Sopot S.A. Część budynku zostanie wyburzona, dzięki czemu obiekt będzie lepiej dostosowany do potrzeb podróżnych i lokalnej społeczności. Funkc je pasażerskie na dworcu zapewni przebudowana poczekalnia, ogrzewana w okresie zimowym, a schładzana w letnim. Wewnątrz pojawią się również nowe toalety.

W ramach inwestycji zlikwidowane zostaną wszelkie bariery architektoniczne. W budynku zamontowany zo stanie podnośnik dla osób z ograniczonymi możliwościami poruszania się, co znacznie ułatwi dojście na perony. Przemieszczanie się osobom niewidomym i niedowidzącym ułatwi tablica w języku Braille’a z oznaczeniem najważniejszych miejsc w budynku oraz specja lne ścieżki prowadzące. Linie dla osób niewidomych zainstalowane zostaną także w bezpośrednim otoczeniu dworca.

Modernizacja obejmie wykonanie nowych instalacji wewnętrznych i zewnętrznych. Dzięki inwestycji na dworcu pojawi się także monitoring i system dynamicznej informacji pasażerskiej. Kolejnym udogodnieniem dla podróżnych będą stojaki na rowery, które zostaną zamontowane na zewnątrz budynku. W pobliżu wyznaczone zostanie miejsce na biletomaty i bankomaty. Lokale komercyjne wewnątrz obiektu umożliwią natomiast zrobienie drobnych zakupów przed podróżą. Ciekawostką będzie mapa Miechowa, zlokalizowana w przedsionku dworca. W czasie prac budowlanych dla pasażerów wykonane zostanie tymczasowe dojście na perony, zlokalizowane po południowej stronie dworca.

Koszt prac inwestycyjnych to prawie 5 mln zł. Zakończenie robót planowane jest na IV kwartał 2017 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY