REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kolejny ekologiczny plac zabaw powstał w Gdańsku

  • Autor: gdansk.pl
  • 29 wrz 2014 13:42
Kolejny ekologiczny plac zabaw powstał w Gdańsku
Kolejny ekologiczny plac zabaw w Gdańsku, fot. Jerzy Pinkas, gdansk.pl

Ekologiczny plac powstał z komponentów pochodzących z recyklingu, a jego elementy takie jak skały, czy drzewa stwarzają możliwość doskonałej zabawy i wypoczynku. Po okresie użytkowania elementy, z których powstał, ponownie trafią do recyklingu.

REKLAMA

Jak informuje gdański urząd, zakończono montaż kolejnego „Ekologicznego Placu Zabaw” w Gdańsku. Tym razem będzie on cieszyć najmłodszych mieszkańców Zakoniczyna i Kowal.

Obiekt powstał przy Zbiorniku Retencyjnym „Świętokrzyska 1” w pobliżu ulic Jaworzniaków i Guderskiego, tuż przy plenerowej siłowni. To kolejny ekologiczny plac zabaw w Gdańsku. W otwarciu ekologicznego placu uczestniczył prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

- W ten sposób dbamy o środowisko naturalne i propagujemy ideę zrównoważonego rozwoju - mówi Monika Łapińska - Kopiejć z działu promocji gdańskiego Zakładu Utylizacyjnego, który jest pomysłodawcą i fundatorem „Ekologicznych Placów Zabaw”.

Plac przy zbiorniku „Świętokrzyska 1” to drugi obiekt zbudowany z elementów z recyklingu. Pierwszy ekologiczny plac zabaw, którego konstrukcja opiera się głównie na drewnianych paletach oraz oponach, funkcjonuje od wakacji przy ul. Wilanowskiej. Nowy, drugi plac przyjął zupełnie inną formę. Nie składa się z typowych zabawek, które znajdziemy na gdańskich placach dla najmłodszych. Ślizgawki zlokalizowane w konarach drzew, czy imitujące naturalne skały przeszkody do wspinania, pobudzą wyobraźnię najmłodszych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY