REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kolejny etap Business Garden projektu JSK Architekci ma wykonawcę

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 24 lis 2014 16:24
Kolejny etap Business Garden projektu JSK Architekci ma wykonawcę
Business Garden Warszawa
Kolejny etap Business Garden projektu JSK Architekci ma wykonawcę

Hochtief Polska zrealizuje pięć kolejnych budynków biurowych według projektu JSK Architekci. Budynki stanowią uzupełnienie I etapu kompleksu biurowego Business Garden Warszawa przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie. Zakres robót obejmuje również wykonanie infrastruktury technicznej, drogowej oraz parku architektury krajobrazu.

REKLAMA

Vastint Poland podpisał z firmą Hochtief Polska umowę na realizację pięciu budynków biurowych, które stanowią uzupełnienie I etapu kompleksu biurowego Business Garden Warszawa przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na początek 2017 roku. Autorem projektu jest pracownia architektoniczna JSK Architekci, od maja br. również najemca Business Garden.

Roger Andersson, Dyrektor Zarządzający Vastint Poland powiedział: - Rozpoczynamy realizację drugiego i zarazem ostatniego etapu Business Garden Warszawa. Przed generalnym wykonawcą stoi duże wyzwanie ze względu na skalę przedsięwzięcia. Jest to pięć budynków o całkowitej powierzchni około 102 tys. mkw. Powierzenie tego zadania firmie, która realizowała pierwszy etap inwestycji jest logicznym krokiem i gwarancją, że zostanie zakończona zgodnie z harmonogramem. W ciągu dwóch najbliższych lat powstanie tu wspaniały kompleks oferujący komfortowe miejsce pracy dla kilku tysięcy osób.

W ramach drugiego etapu inwestycji powstanie pięć budynków biurowych wraz z usługami towarzyszącymi o całkowitej powierzchni najmu około 56 tys. mkw. Cztery budynki będą miały po siedem kondygnacji naziemnych i po dwie podziemne przeznaczone na garaże i pomieszczenia techniczne. Jeden budynek zaprojektowano jako obiekt z jedną kondygnacją podziemną. Obiekty zostaną wykonane w konstrukcji mieszanej, tj. część podziemna w konstrukcji żelbetowej wylewanej na mokro, w technologii tzw. „białej wanny”,  zaś część nadziemna będzie wykonana z elementów prefabrykowanych.

Budynki zostaną zrealizowane z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań projektowych i technicznych, zgodnie z wytycznymi certyfikacji wg standardów LEED Platinum. Wyróżniającą cechą inwestycji są otaczające ją powierzchnie zielone. Sześćdziesiąt procent działki zajmą elementy architektury krajobrazu, w tym m.in. zielone dachy, zieleńce z charakterystycznymi wysokimi trawami, drzewa oraz zbiorniki wodne.

Inwestorem i deweloperem kompleksu jest spółka Vastint Poland, należąca do Inter IKEA Property Division.  Warszawski kompleks jest trzecim projektem realizowanym przez firmę Vastint pod marką Business Garden w Polsce. W październiku ruszyła budowa pierwszego etapu Business Garden Wrocław, natomiast na początku 2015 roku zostanie oddany do użytku pierwszy etap Business Garden Poznań.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY