REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kolejny miejski park w Warszawie

  • Autor: UM Warszawa
  • 04 sie 2017 13:41
fot. Zarząd Zieleni m.st. Warszawy

Coraz bliżej utworzenia parku wokół stawu Służewieckiego wraz z przywróceniem jego funkcji retencyjnych. A już teraz władze Warszawy organizują piknik „Tu będzie park”. Na gości czekać będą m.in. zajęcia plastyczne i taneczne, mobilna biblioteka, a także quizy i zabawy związane z historią wsi Służewo.

REKLAMA

Rodzinny piknik „Tu będzie park” odbędzie się 5 sierpnia nad stawem Służewieckim (u zbiegu ul. Puławskiej i Rzymowskiego), gdzie w godz. 13.00-18.00 na gości czekać będą m.in. zajęcia plastyczne i taneczne, mobilna biblioteka, a także quizy i zabawy związane z historią wsi Służewo.

Przypomnijmy, że w ramach przedsięwzięcia ponad 5-hektarowy obszar u zbiegu ulic Puławskiej i Rzymowskiego, zostanie całkowicie zrewaloryzowany. Niewykorzystany dotąd i porośnięty roślinnością o niewielkich walorach przyrodniczych teren stanie się miejscem rekreacji i wypoczynku mieszkańców. Oprócz prac przy samym zbiorniku Służewieckim – między innymi pogłębieniu akwenu, budowie wysp dla ptactwa wodnego czy budowie pomostu widokowego – w nowym parku powstaną górki widokowe, ustawiona zostanie także mała architektura i urządzenia do ćwiczeń.

Zakończenie prac planowane jest na IV kwartał br.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY