REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kolejny mural w Łodzi. Inspiracją książka Kosińskiego

  • Autor: UM Łódź
  • 12 kwi 2016 13:27
Kolejny mural w Łodzi. Inspiracją książka Kosińskiego
Jeden z łódzkich murali, fot. AL /PTWP

Łódzkie Centrum Wydarzeń na ścianie przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 26 tworzy pierwszy w 2016 roku miejski mural. Praca czterech artystów z hiszpańskiej grupy BoaMistura odwołuje się do łódzkiego motywu związanego z twórczością Jerzego Kosińskiego.

REKLAMA

Jak informuje łódzki magistrat, prace nad muralem trwają już od 8 kwietnia, a zakończą się 19 kwietnia. Boa Mistura to multidyscyplinarna grupa architektów, grafików i ilustratorów z Madrytu, tworząca murale i instalacje artystyczne na całym świecie. W przestrzeni miejskiej działają od 2001 roku, a ich realizacje można spotkać w takich państwach jak: Kolumbia, Indie, Kuba, Meksyk, Brazylia, Włochy, Niemcy, Francja, Hiszpania, Norwegia, Wielka Brytania, Serbia.

Projekt muralu w Łodzi będzie eksponował frazę „Życie jest stanem umysłu", która pochodzi z książki pt. „Wystarczy być" napisanej przez Jerzego Kosińskiego w 1971 roku. Zdanie to zostanie wpisane w centralną część kompozycji, pomiędzy wielobarwne formy graficzne. Biorąc pod uwagę warunki ekspozycyjne tej elewacji oraz drzewa lekko ograniczające widoczność, artystom zależało na tym, żeby projekt wybijał się przede wszystkim kolorystyką - podaje oficjalny portal miejski Łodzi.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY