REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kolejny woonerf w Łodzi. Tym razem zaskoczy projektem zieleni

  • Autor: UM Łódź
  • 09 wrz 2016 13:30
fot. Fotolia

Woonerf powstaje na ulicy Zacisze w Łodzi. Nowy podwórzec miejski zyska nową nawierzchnię i otoczenie. W planach poprawienie estetyki ulicy i wyjątkowy projekt zieleni.

REKLAMA

Pomysłodawcą budowy woonerfów jest Bartosz Zimny i Fundacja Normalne Miasto - Fenomen, którzy zainspirowali się rozwiązaniami z miast Europy Zachodniej. Pierwsza taka przestrzeń powstała na ulicy 6 sierpnia w Łodzi.

Jak wspomina Bartosz Zimny z Zarządu Inwestycji Miejskich, cała powierzchnia będzie wykonana z ozdobnej kostki betonowej wraz z dodatkami z kostki kamiennej. W trakcie biegu ulicy będzie dużo więcej przejść dla pieszych, również z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych. Woonerf Zacisze będzie wzbogacony o zielony skwer, na którym nie zabraknie również fontanny - informuje oficjalny portal miejski Łodzi.

- Jeśli chodzi o projekt zieleni, to będzie naprawdę ciekawa ulica. Zachowamy istniejący szpaler zieleni, który uzupełnimy o nowe rośliny. Będą to lipy. Jeśli chodzi o zieleń niską, mamy zaplanowane naprawdę ciekawe i do tej pory jeszcze niespotykane w Łodzi nasadzenia z wykorzystaniem kamieni górskich oraz iluminacją - zapowiedział Zimny.

 

Prace nad woonerfem Zacisze powinny zakończyć się jeszcze w tym roku, ponieważ projekt realizowany jest w ramach budżetu obywatelskiego. Niewykluczone jednak, że część prac będzie kontynuowana w 2017 roku - oficjalny portal miejski Łodzi.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY