REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kolorem roku 2016 będzie...

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 09 paź 2015 13:59
Kolorem roku 2016 będzie...
fot. Benjamin Moore
Kolorem roku 2016 będzie...
Kolorem roku 2016 będzie...
Kolorem roku 2016 będzie...
Kolorem roku 2016 będzie...
Kolorem roku 2016 będzie...

Krucha klasyczna porcelana, czyste płótno, wypłowiałe na słońcu elewacje, urocze białe ogrodowe płotki… odcienie bieli otaczają nas naturalnie, w wielu formach i postaciach. Marka Benjamin Moore ogłosiła, że kolorem roku 2016 będzie właśnie biel z ciepłą nutą.

REKLAMA

Biel jest ponadczasowa, finezyjna i niedościgniona w swojej uniwersalności. Marka Benjamin Moore postawiła na biel, a dokładnie na odcień Simply White OC- 117 - bezpretensjonalny, a zarazem wielowymiarowy odcień.

Ten złamany odcień bieli ma wiele twarzy, które można odkrywać każdego dnia, niezależnie od tego, jaki styl preferowany jest we wnętrzu. W zależności od kolorystycznego sąsiedztwa i gry świateł ten odcień bieli w subtelny sposób zmienia swoje oblicze, podkreśla architektoniczne formy, wydobywa nawet najdelikatniejsze niuanse.

Wybór bieli na Kolor Roku może zaskakiwać, jednak w dobie nadmiaru zewnętrznych bodźców, gdy jesteśmy bombardowani kolorami i obrazami od momentu porannego przebudzenia, podświadomie szukamy czystej, nieskażonej intensywnymi barwami przestrzeni.

- Simple White To odświeżający i wyzwalający odcień, sprzyjający eksperymentom. Wygląda świetnie zarówno w zestawieniu z ciepłymi, jak i chłodnymi odcieniami, więc przemawia za nim uniwersalność. Nie jest typowym ”trendy” kolorem - ale jest ponadczasowy i jak żaden inny, podkreśla wagę innych kolorów - tłumaczy swój wybór Eleen O’Neill, dyrektor kreatywny Benjamin Moore

Jak wyglądała praca nad wyborem Koloru Roku 2016? - Zaczęliśmy studiować warstwy bieli: jest orzeźwiająca, jest delikatna, jest krystaliczna. Zrobiliśmy też listę wszystkich ikonicznych rzeczy które przyszły nam do głowy, a które są białe i wtedy zrozumieliśmy, że to silny, wszechobecny i pełen mocy kolor. Tak, wygląda na to, że ludzie wciąż go chcą i ciągle polują na perfekcyjną biel - podkreśla O’Neill.

Złamana biel jak żaden inny kolor rozprasza optycznie światło, zapewniając natychmiastowy efekt “liftingu” pomieszczeń. Na jej tle zyskują kolorowe, wzorzyste tkaniny, dzieła sztuki, godne wyeksponowania meble i dodatki. To niepozorna barwa, która potrafi zdziałać prawdziwe cuda.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY