REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kolorowe przedszkole, gdzie nie ma rzeczy niemożliwych

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 31 mar 2017 15:48
Kolorowe przedszkole, gdzie nie ma rzeczy niemożliwych
fot. Skanska
Kolorowe przedszkole, gdzie nie ma rzeczy niemożliwych
Kolorowe przedszkole, gdzie nie ma rzeczy niemożliwych
Kolorowe przedszkole, gdzie nie ma rzeczy niemożliwych
Kolorowe przedszkole, gdzie nie ma rzeczy niemożliwych
Kolorowe przedszkole, gdzie nie ma rzeczy niemożliwych
Kolorowe przedszkole, gdzie nie ma rzeczy niemożliwych

Przedszkole na miarę czasów - nowoczesne, kolorowe, przyjazne i przede wszystkim bezpieczne. W styczniu br. mury nowego przedszkola w Chocianowie wypełniły się radosnymi okrzykami maluchów. Dziś oficjalne otwarcie. Projekt przedszkola został wykonany przez pracownię Archiprojekt. Inwestycję zrealizowała Skanska na zlecenie Gminy Chocianów.

REKLAMA

- Przedszkole Integracyjne to pierwsza tego typu placówka oświatowa w gminie. Miejsce w niej znajdą także dzieci niepełnosprawne, którym gmina zapewni fachową opiekę i bezpieczeństwo. Do tej pory, dzieci z niepełnosprawnościami, dojeżdżały do placówek integracyjnych do gmin ościennych. Sam projekt Integracyjnego Przedszkola w Chocianowie uzyskał jedną z najwyższych not, wedle kryteriów przyjętych w wyborze inwestycji wybranych do dofinansowania i znalazł się w czołówce wyróżnionych projektów wybranych do dofinansowania Legnicko- Głogowskiego Obszaru Interwencji (LGOI)- mówi Franciszek Skibicki, burmistrz miasta i gminy Chocianów.

Przestronnie i bezpiecznie tak w dwóch słowach można opisać nowe przedszkole. Przyjazne przestrzenie wyposażone w materiały edukacje, bezpieczny i kolorowy plac zabaw z wieloma atrakcjami – to wszystko dla dzieci z Chocianowa, które już w styczniu rozpoczęły swoją edukację w nowoczesnych wnętrzach.

Co oferuje wnętrze

Sześć sal dydaktycznych, sala zabaw, wielofunkcyjna sala gimnastyczna, kuchnia, pomieszczenia biurowe, magazynowe i techniczne, – to wszystko już od stycznia służy najmłodszym mieszkańcom gminy Chocianów. Każda sala dla dzieci jest wyposażona w odrębne zaplecze sanitarne. Rodzice przywożący i odbierający dzieci z przedszkola znajdą tu obszerny wiatrołap, a także funkcjonalną szatnie. - Ulubionym miejscem najmłodszych jest najczęściej plac zabaw. Przedszkolaki znajdą na min zjeżdżalnię, przeplotnię, liny, podesty, ścianki wspinaczkowe i wieże. Wszystkie elementy posiadają niezbędne atesty, które zapewnią najmłodszym bezpieczeństwo podczas zabawy – mówi Agnieszka Brandenburg, kierownik budowy, Skanska, Dodatkowo nawierzchnia placu została pokryta warstwą ze specjalnych płyt gumowych. Przedszkole zostało przystosowane do korzystania przez osoby niepełnosprawne. W obiekcie nie ma barier architektonicznych w postaci progów, zamontowana została ośmioosobowa winda, na każdej kondygnacji jest ogólnodostępna toaleta, a przed budynkiem miejsca parkingowe.

Architektura ma znaczenie

- Projekt zakładał budowę przedszkola sześciooddziałowego, jako obiektu dwukondygnacyjnego z dachem dwuspadowym, krytym grafitową blachą. Budynek o rozczłonkowanej bryle w stonowanych barwach został urozmaicony deskami elewacyjnymi, a spokojną kolorystykę elewacji przełamano balustradami z kolorowego szkła, zapewniającego w salach dydaktycznych grę światła oraz koloru, który jest bardzo ważny dla rozwoju dziecka i poczucia jego estetyki- mówi asystent projektanta, Monika Ślusarczyk.

Projekt przedszkola został wykonany przez pracownię „Archiprojekt” w Lubinie. Architekt prowadzący: mgr inż. arch. Włodzimierz Banaś, asystent architekta: mgr inż. arch. Monika Ślusarczyk.

 Energooszczędny budynek

Energooszczędność to dziś nie tylko trend, lecz coraz częściej także standard. - Realizowane przez nas przedszkole zostało wyposażone w stolarkę okienną  i drzwiową zachowującą odpowiedni współczynnik przenikania ciepła – mówi Agnieszka Brandenburg. Dodatkowo w salach zostały zamontowane duże okna, które zagwarantują odpowiednie nasłonecznienie. Odpowiednie ocieplenie elewacji, dachu i fundamentów, izolację termiczną w posadzkach oraz podgrzewanie podłogowe wpłynie na niższe zużycie energii. – Projekt przedszkola zakłada także możliwość zastosowania w przyszłości podłączenia ogniw fotowoltaicznych - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY