REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kolorowe wstążki powróciły na Stary Rynek w Łodzi

  • Autor: UM Łódź
  • 01 sie 2017 10:17
Kolorowe wstążki powróciły na Stary Rynek w Łodzi
fot. UM Łódź

Znów możemy podziwiać instalację z kolorowych wstążek na Starym Rynku w Łodzi. To praca Jerzego Janiszewskiego nawiązująca do "Koncertu na wstążki", który Fundacja Urban Forms umieściła tu w 2016 roku.

REKLAMA

Tegoroczna instalacja jest pomyślana przez artystę, jako autorski projekt dedykowany Miastu Łódź, a jednocześnie scenografia dla organizowanych na Starym Rynku uroczystości z okazji Urodzin Łodzi. Kolorystyka nawiązuje do Łodzi, jest to też odwołanie do nieco pomijanego aspektu Łodzi włókienniczej, czyli barwienia i drukowania tkanin.

- To także wielki projekt społeczny. Przy pracy nad instalacją pomagały bałuckie dzieci, także tez z projektu "Wyciągamy dzieci z bramy", wolontariusze, studenci Politechniki, także zagraniczni cudzoziemcy. Mamy nadzieję, że jak w ubiegłym roku wstążki będą służyły mieszkańcom Łodzi, ożywiały Stary Rynek i wprowadzały mieszkańców w doskonały nastrój - powiedziała Teresa Matuszewska-Syrda z Fundacji Urban Forms, odpowiedzialnej za realizację projektu Jerzego Janiszewskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY