REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Koniec Błękitka - będzie K1

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 11 kwi 2014 09:45
Koniec Błękitka - będzie K1
Dawny Błękitek zmienia nazwę na K1
Koniec Błękitka - będzie K1
Koniec Błękitka - będzie K1

Dawny Błękitek otrzyma nową nazwę - K1 - przejdzie też gruntowną modernizację, w efekcie której stanie się jednym z najciekawszych adresów biurowych w Krakowie. Prace remontowe rozpoczną się jeszcze w kwietniu, a ich zakończenie zaplanowane jest na październik br.

REKLAMA

K1, zlokalizowany przy Al. Pokoju 1, to najwyższy (ponad 76-metrowy) budynek w Krakowie – symbol krajobrazu biurowego miasta dzięki swojej architekturze i niebieskiej kolorystyce. Modernizacja K1 umocni pozycję obiektu na mapie Krakowa - drugiego największego rynku biurowego w Polsce oraz wiodącej lokalizacji pod projekty z sektora nowoczesnych usług dla biznesu.

Pramerica Real Estate Investors oraz WX Management Services Sp. z o.o. należący do austriackiej grupy Warimpex Finanz-und Beteiligungs AG, podpisały umowę z generalnym wykonawcą, firmą Dyskret, na modernizację najwyższego budynku biurowego w Krakowie – K1, zwanego wcześniej Błękitkiem. Prace remontowe rozpoczną się jeszcze w kwietniu, a ich zakończenie zaplanowane jest na październik br.

- Po zakończeniu prac K1 będzie oferował firmom zainteresowanym wynajmem powierzchni klasy A w samym sercu Krakowa, najwyższej jakości biura z pięknym widokiem na miasto. Dzięki wdrożonym nowoczesnym rozwiązaniom technicznym znacząco poprawi się standard budynku. Najemcy będą mieli również możliwość adaptacji przestrzeni do swoich potrzeb - Claudia Austen, Head of Asset Management CEE, Pramerica Real Estate Investors.

- Planujemy przekształcić obiekt w ekskluzywny budynek klasy A, oferujący najemcom wysokiej jakości powierzchnie biurowe dostosowane do ich potrzeb. W efekcie prac modernizacyjnych projekt nie tylko odzyska blask, ale stanie się jednym z ciekawszych adresów biurowych w Krakowie - Christian Fojtl, Managing Director, WX Management Services.

Prace modernizacyjne będą nadzorowane przez Beadmans LLP z Londynu, ze wsparciem Reesco Sp z o.o. Za architekturę odpowiada międzynarodowa pracownia architektoniczna Rolfe Judd. Projekty branżowe przygotowała firma Waterman International Polska. WX Management Services jest zarządcą obiektu. Komercjalizacją budynku zajmuje się firma doradcza JLL.

K1 to propozycja zarówno dla najemców preferujących duże przestrzenie na jednym piętrze (ponad 2 000 mkw. na kondygnacji w Rotundzie), jak i firm szukających biura małej lub średniej wielkości w wieży. Kondygnacje dają możliwość elastycznej aranżacji i uruchomienia biur kilku firm w ramach jednego piętra. Łączna powierzchnia najmu w K1 to 12 800 mkw.

K1 zlokalizowany jest przy Rondzie Grzegórzeckim, w ścisłym centrum miasta, półtora kilometra od stacji Kraków Główny. Nieruchomość jest skomunikowana zarówno z historyczną częścią, jak i pozostałymi dzielnicami Krakowa. Niedaleko znajdują się także Galeria Kazimierz, bulwary Wisły oraz liczne hotele.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY