REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Koniec Universalu. Najlepsza lokalizacja w Warszawie czeka na nowy projekt

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 09 sty 2017 13:13
Koniec Universalu. Najlepsza lokalizacja w Warszawie czeka na nowy projekt
Universal fot. materiały prasowe

W ścisłym centrum Warszawy trwa rozbiórka Universalu. W miejsce PRL-owskiego wieżowca stanie biurowiec wysoki na ponad 90 metrów.

REKLAMA

Nieruchomość usytuowana jest w najbardziej prestiżowej lokalizacji w centrum Warszawy. Budynek położony jest bezpośrednio obok stacji metra Centrum, przy skrzyżowaniu głównych arterii komunikacyjnych tj. ul. Marszałkowskiej i Al. Jerozolimskich. Naprzeciwko znajduje się Pałac Kultury i i Nauki. Universal bezpośrednio sąsiaduje z Rotundą – jednym z symboli współczesnej Warszawy, którą również czekają wielkie zmiany.

Przeczytaj więcej: Rotunda do remontu

W 2014 r. biurowiec kupiła austriacka firma deweloperska S+B., która w Warszawie ma takie inwestycje na koncie jak: Zebra Tower, Hotel Hampton by Hilton Warsaw City Centre i Królewska. We wrześniu 2016 roku ruszyły pierwsze prace rozbiórkowe. Projekt realizuje Commerz Real Investmentgesellschaft we współpracy z deweloperem S+B Gruppe AG. Nowy biurowiec ma osiągnąć wysokość ponad 90 metrów,  a jego powierzchnia użytkowa wynieść ma ok. 28 tys. mkw.

Inwestycja projektowana przez S+B Gruppe AG ma wkomponować się w istniejący zespół architektoniczno-urbanistyczny znany wszystkim warszawiakom pod nazwą Ściana Wschodnia. Inwestora zamierza dążyć do zapewnienia jak najwyższych standardów jakości i zrównoważonej struktury budynku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY