REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Konior Studio projektuje hotel w Katowicach

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 27 wrz 2016 13:47
Konior Studio projektuje hotel w Katowicach
fot. mat. prasowe

Konior Studio zaprojektuje nowy obiekt, który powstanie kolo hotelu Diament Plaza Katowice. Nowy obiekt o pięciu kondygnacjach nadziemnych i jednej podziemnej powstanie w samym centrum stolicy Górnego Śląska.

REKLAMA

Nowy obiekt hotelu stanie przy ulicy Dworcowej 11. Zakończenie prac planowane jest na przełom 2017/2018 roku.

Nowa inwestycja, którą właśnie rozpoczynają Hotele Diament, zlokalizowana będzie przy jednej z najważniejszych ulic stolicy Śląska. Spółka nabyła w tym celu działkę o powierzchni niemal 1000 mkw. Prace nad nową inwestycją, która ma pełnić funkcję hotelową, usługową oraz konferencyjną właśnie się rozpoczęły. Docelowo zostanie ona funkcjonalnie połączona ze znajdującym się przy ulicy Dworcowej 9 Hotelem Diament Plaza Katowice, który oferuje obecnie gościom 45 pokoi. Realizacja tej koncepcji sprawi, że Hotele Diament będą miały do zaoferowania w tej lokalizacji ponad 150 pokoi.

Budynek będzie liczył pięć kondygnacji naziemnych i jedną podziemną. Jego zaprojektowaniem zajmie się pracownia architektoniczna Konior Studio, specjalizująca się m.in. w realizacji budynków użyteczności publicznej. Do jej najważniejszych osiągnięć należą m.in. Akademia Muzyczna w Katowicach, Sąd Rejonowy w Rzeszowie, przebudowa Biblioteki Narodowej w Warszawie czy obsypana nagrodami siedziba NOSPR w Katowicach.

– Projektowanie w ścisłym centrum, w kontekście historycznej zabudowy jest zawsze wyjątkowym wyzwaniem. Nie zamierzamy jednak kopiować historycznych wzorców. Chcemy, aby nowy budynek, choć zdecydowanie współczesny, wchodził w dialog z otoczeniem. Mamy nadzieję, że wkrótce Plac Dworcowy odzyska swój blask a nowy hotel znacząco wpłynie na jego jakość. W pracowni powstają właśnie pierwsze szkice i makiety – mówi Tomasz Konior, architekt, urbanista, założyciel Konior Studio.

W ostatnim kwartale 2016 roku planowane jest ogłoszenie przetargu na głównego wykonawcę obiektu. Etap projektowy ma zostać zakończony wraz z początkiem drugiego kwartału 2017 r. Następnie rozpoczną się prace budowlane. Ich zakończenie planowane jest na przełom 2017 i 2018 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY