REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Konkurs dla designerów i makersów

  • Autor: Łódź Design Festival
  • 22 maj 2014 13:33
Konkurs dla designerów i makersów
fot. Łódź Design Festival

Konkurs make me! to kluczowy element Łódź Design Festival realizowany od jego drugiej edycji; obecnie jeden z najpoważniejszych międzynarodowych konkursów dla młodych projektantów.

REKLAMA

Adresowany jest do desingerów, makersów, studentów i absolwentów, przede wszystkim kierunków artystycznych i projektowych, którzy rozpoczynają właśnie przygodę z tworzeniem obiektów o potencjale wdrożeniowym.

Prace oceniane są dwuetapowo przez specjalnie dobrane, różnorodne w swoich zainteresowaniach jury. W pierwszej kolejności, na podstawie przesłanych formularzy, wybranych zostaje około 20 najlepszych zgłoszeń, które prezentowane są później podczas festiwalu na wystawie pokonkursowej. W drugim etapie jury przygląda się na żywo wyselekcjonowanym prototypom i wybiera zwycięzcę, który otrzymuje nagrodę główną: 20,000 PLN.

Najważniejszym celem make me! jest wyłowienie i wsparcie tych młodych projektantów, którzy są już gotowi do startu i mają dobry pomysł. – Nasze 6-letnie doświadczenie pokazuje, że Ci, którzy zdecydowali się na zgłoszenie czegoś więcej niż pracy semestralnej lub przynajmniej podjęli wysiłek opracowania jej pod kątem wymogów konkursu i w rezultacie weszli do finału, wiedzą że było warto. Wszyscy finaliści ubiegłych edycji podkreślają możliwości, które się przed nimi otworzyły – prezentacje na dodatkowych wystawach i publikacje, a co za tym idzie ozpoznawalność i łatwiejszy start w środowisku projektowym. Tak więc do dzieła i po prostu make me!

Już tylko do 31 maja młodzi projektanci mogą zgłaszać swoje prace na make me! 2014. Więcej informacji na temat konkursu na tej stronieRekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY