REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Konkurs dla deweloperów przyjaznych środowisku

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 24 mar 2015 09:27
Konkurs dla deweloperów przyjaznych środowisku

Zrównoważone i odpowiedzialne społecznie projektowanie i inwestowanie dotyczy każdej dziedziny gospodarki. Właśnie dlatego ruszył konkurs Ministerstwa Środowiska i EY o nazwie "Projekt Przestrzeń", skierowany do deweloperów, których inwestycje wpisują się w nurt ekologicznego projektowania.

REKLAMA

– Liczę na to, że moja inicjatywa pozwoli promować deweloperów, których inwestycje oprócz zysku gospodarczego przynoszą korzyści dla środowiska i społeczeństwa: podnoszą jakość życia, poprawiają estetykę przestrzeni miejskiej i tworzą miejsce dla przyrody w mieście – powiedział minister Maciej H. Grabowski.

Właśnie takie przedsięwzięcia można zgłosić do konkursu PROJEKT: PRZESTRZEŃ organizowanego przez Ministerstwo Środowiska we współpracy z EY.

Zgłoszone inwestycje oceniane będą według następujących kryteriów:

sposób zagospodarowania przestrzeni ogólnodostępnych ze szczególnym uwzględnieniem terenów zielonych, zastosowane rozwiązania ekologiczne, w tym rozwiązania wykorzystujące oszczędność zasobów, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, ewentualne certyfikaty, spójność z kontekstem urbanistycznym – koncepcja urbanistyczna i architektoniczna w ujęciu zrównoważonego rozwoju, funkcjonalność, wybór materiału.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 11 maja 2015. Wszyscy chętni powinni zarejestrować się na stronie zielonyhoryzont.org.pl w zakładce „Formularz on-line”.

Udział w konkursie jest bezpłatny.

Zgłoszenia zostaną ocenione przez kapitułę, w skład której wejdą: eksperci z dziedziny architektury i zagospodarowania przestrzeni, przedstawiciele instytucji związanych z ekologią i projektowaniem, eksperci z rynku nieruchomości.

Gala podczas, której Laureaci otrzymają statuetki z rąk Ministra Środowiska odbędzie się podczas V Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie, który odbędzie się 22-24 czerwca 2015 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY