REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Konstancin-Jeziorna z nowymi widokami na rzekę

  • Autor: PropertyDesign.pl / PiasecznoNews.pl / StaraPapiernia.pl
  • 14 kwi 2017 15:48
Konstancin-Jeziorna z nowymi widokami na rzekę
Gmina Konstancin-Jeziorna. Rzeka Jeziorka, ujście do Wisły. Fot. Wikimedia Commons, Albertyanks, Albert Jankowski

Na rzece Jeziorka, tuż koło kompleksu Starej Papierni w miejscowości Konstancin-Jeziorna rozpoczęła się budowa pomostu. Będzie to nowe miejsce widokowo-rekreacyjne, które usprawni mieszkańcom przemieszczanie się nad rzeką oraz ułatwi kajakarzom dostęp do wody.

REKLAMA

Pomost ma powstać w ciągu czterech miesięcy, ale jak donosi portal PiasecznoNews, lokalne władze liczą, że inwestycja zostanie ukończona wcześniej. Pomost będzie miał pochylnię do wodowania kajaków, będzie więc do dyspozycji zarówno pieszych jak i osób uprawiających sporty wodne.

Gmina inwestuje w takie rozwiązania jeszcze w kilku innych miejscach - naprzeciwko Hugonówki powstanie pomost dostosowany do potrzeb niepełnosprawnych a na tzw. Stawie Gołąbka w Parku Zdrojowym powstanie trzeci pomost - podaje lokalny portal.

Warto zwrócić uwagę na niezwykły obiekt - Centrum Handlowe Stara Papiernia - który znajduje się tuż obok. Początki papierni to XVIII wiek. W 1760 roku na obecnych terenach centrum powstała pierwsza na Mazowszu papiernia. Zakład nosił nazwę Królewska Fabryka Papieru, a jednym z jej stałych klientów był król Stanisław August Poniatowski. Na papierze z tej fabryki zostały spisane m.in. dokumenty Sejmu Czteroletniego i Konstytucji Trzeciego Maja.  W październiku 2000 obiekt został odbudowany z zachowaniem oryginalnego układu architektonicznego. Kompleks otrzymał wiele nagród w tym ważną nagrodę Modernizacja Roku 2002 w kategorii budynków użyteczności publicznej. Centrum Handlowe Stara Papiernia zostało otwarte 23 listopada 2002 roku i od tego czasu pełni rolę kompleksu usługowo-handlowego.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY