REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kontrowersyjny projekt biurowca przy Placu Zamkowym – Business with Heritage

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 01 lut 2014 19:55
Kontrowersyjny projekt biurowca przy Placu Zamkowym – Business with Heritage
Business with Heritage

Biurowiec klasy A, który powstać ma między ulicami Senatorską, Podwale i Miodową, może stać się luksusową wizytówką Placu Zamkowego. Za koncepcję projektu architektonicznego, który powstawał 4 lata we współpracy ze Stołecznym Konserwatorem Zabytków, odpowiada RKW Rhode Kellerman Wawrowsky.

REKLAMA

Projekt architektoniczny biurowca nawiązującego do modernistycznych kamienic na Placu Zamkowym budzi kontrowersje z racji swojej lokalizacji. Reprezentacyjne miejsce oraz groźba wyburzenia sąsiadującej kamienicy przy ul. Podwale 1 sprawiły, że podniósł się medialny szum, który może tylko pomóc inwestycji.

Architekci z niemieckiego biura RKW Rhode Kellerman Wawrowsky przewidzieli prawie 10 tys. mkw. powierzchni całkowitej, na którą składa się częśc biurowa (4071 mkw.) oraz częśc usługowa (1640 mkw.). Pięciokondygnacyjny kompleks, ze względu na historyczną i reprezentacyjną lokalizację, musi nawiązywać do architektury okolicznych, zabytkowych kamienic. Zarówno wysokość, elementy dekoracyjne, jak i dach nowego budynku, mają współgrać z ciągiem zabudowań przy ul. Podwale i Senatorskiej. Dlatego też do wykończenia biurowca zaplanowano użycie polskiego piaskowca oraz tynku na płytach systemowych. Dach utworzą blachy tytan-cynk z rąbkiem stojącym – projektem przypominać będzie dachy kamienic przy ul. Senatorskiej. Najbardziej nowoczesnym elementem budynku ma być elewacja od strony podwórza – przemyślane rozwiązanie, które nie zakłóci widoku kamienic od strony Placu Zamkowego.

Sąsiadująca i przylegająca do nowego biurowca kamienica Podwale 1 ma zostać zmodernizowana. Dodatkowo powstanie tu podziemny parking na 27 aut.

Budowa biurowca Business with Heritage to pierwsza tak śmiała inwestycja przy samym Placu Zamkowym. Inwestorem przedsięwzięcia jest Senatorska Investment Sp. z o.o., inwestorem zastępczym APP-Projekt, natomiast generalnym wykonawcą została firma NDI. Budynek ma być gotowy w styczniu 2015 r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY