REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kościół św. Anny wypiękniał

  • Autor: UM Warszawa
  • 19 mar 2018 14:16
fot. pixabay.com

Elewacja frontowa i kruchta kościoła św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie zostały zakonserwowane i odmalowane. To kolejny etap remontu świątyni, która od lat jest beneficjentem miejskich dotacji na renowacje obiektów zabytkowych.

REKLAMA

Prace polegały na oczyszczeniu elewacji, usunięciu luźnych tynków, skuciu uzupełnień wykonanych w zaprawie cementowej, podklejeniu tynków, wzmocnieniu pęknięć klamrami ze stali nierdzewnej, wypełnieniu rys i szczelin, oczyszczeniu, wzmocnieniu, uzupełnieniu i częściowym zrekonstruowaniu w zaprawie wapienno-trasowej detali architektonicznych wykonanych w narzucie. Ponadto oczyszczono, wzmocniono i zrekonstruowano drobne ubytki elementów kamiennego wystroju, a także naprawiono i wymieniono obróbki blacharskie, na wykonane z miedzi. Elewacja została pomalowana farbami krzemianowymi w kolorze już istniejącym.

W 2017 r. wykonano również prace wewnątrz kruchty kościoła. Stołeczny Konserwator Zabytków pozwolił na konserwacje ścian i sklepienia przedsionka kościoła. Prace polegały na oczyszczeniu ścian i detali architektonicznych, wypełnieniu szczelin elastyczną zaprawą szpachlową, podklejeniu odparzonych tynków, położeniu tynku oraz malowaniu ścian i sklepień farbami wapiennymi w istniejącej kolorystyce. Działania te były kontynuacją prac wykonanych w 2016 r. polegających na wykonaniu izolacji przeciwwodnej poziomej i pionowej ściany frontowej budynku kościoła.

Dotacja m.st. Warszawy dla kościoła św. Anny wyniosła 414 tys. zł co stanowiło 55 proc. kosztów całkowitych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY