REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kotwica Polski Walczącej pojawi się w oknach budynku Intraco

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 31 lip 2017 14:34
Kotwica Polski Walczącej pojawi się w oknach budynku Intraco
fot. mat. prasowe

Znak Polski Walczącej, charakterystyczna powstańcza kotwica już jutro o zmroku pojawi się w oknach budynku biurowego Intraco, należącego do Grupy Kapitałowej PHN. Znak rozpoznawczy Podziemnego Państwa utworzą światła zapalone w 72 oknach na ośmiu kondygnacjach między 30 a 37 piętrem warszawskiego wysokościowca.

REKLAMA

- W dniu 1 sierpnia mija 73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Chylimy czoła przed wielkim poświęceniem Powstańców w walce o Polskę i wolność. Nigdy nie zapomnimy heroizmu ludzi, którzy nie utracili nadziei na odzyskanie niepodległości i do ostatniej kropli krwi walczyli z niemieckim okupantem. Ten symboliczny gest w postaci zapalonych świateł układających się w znak kotwicy Polski Walczącej na budynku Intraco, to nasz swoisty hołd dla walczących i poległych. Historia naszej firmy od ponad 50 lat związana jest z Warszawą i wraz z Warszawiakami chcemy uczcić historię bohaterskiej stolicy - powiedział Maciej Jankiewicz, prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

Powstanie warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 r. i było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Planowane na kilka dni, trwało ponad dwa miesiące. Kotwica Polski Walczącej była powszechnie stosowana w czasie II wojny światowej. Znak w kształcie kotwicy, której człon przypominający literę P oznacza Polskę, a ramiona ułożone w literę W - walkę lub „kotwicę”, jest symbolem nadziei na odzyskanie niepodległości.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY