REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kraina czarów w Quadrille Conference & Spa

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 09 gru 2015 13:04
Kraina czarów w Quadrille Conference & Spa
Wnętrza zaprojektowała arch. Magda Czauderna, która sprawowała także nadzór autorski nad realizacją inwestycji
Kraina czarów w Quadrille Conference & Spa
Kraina czarów w Quadrille Conference & Spa
Kraina czarów w Quadrille Conference & Spa
Kraina czarów w Quadrille Conference & Spa

Inspiracją było dla mnie miejsce: jego oryginalność, historia i ranga tego obiektu dla Orłowa. Inwestorowi zależało także, aby było to miejsce magiczne i niepowtarzalne - mówi architekt Magda Czauderna, która zaprojektowała wnętrza Quadrille Conference & Spa w Gdyni i sprawowała nadzór autorski nad realizacją projektu.

REKLAMA

Quadrille Conference & Spa to pod każdym względem miejsce niezwykłe. Jego magia tkwi w bogatej historii, malowniczym usytuowaniu, a przede wszystkim wyjątkowym, dobranym z wielką starannością, wystroju wnętrz.

Historia pałacu

Budynek został posadowiony na fundamentach starszego obiektu, na co wskazują masywne głazy, których średnica dochodzi nawet do 2 metrów.

Obiekt wielokrotnie przebudowywano; w XVIII wieku przybrał formę barokowo-rokokowego pałacu, natomiast w połowie wieku XIX elewacja została odnowiona wedle zasad neogotyku angielskiego. W latach 30. XX w. pałac należał do Związku Zawodowego Nauczycieli Polskich Szkół Średnich, zaś w czasie II wojny światowej stacjonował w nim oddział Gestapo. Po wojnie kształciła się w nim młodzież. Warto odnotować, że w 1946 roku zespół pałacowo-parkowy, jako pierwszy gdyński obiekt, został wpisany do rejestru zabytków. W latach 1987-90 budynek wraz ze zbudowaną w XVIII wieku ptaszarnią przeszły kapitalny remont.

… i jego obecny wygląd

Obecnie, kompleks pałacowo-parkowy mieści ekskluzywne apartamenty, restaurację, strefę spa & wellness oraz nowoczesne centrum konferencyjne.

Nazwy wszystkich ośmiu apartamentów nawiązują do kolorów talii kart, a wnętrze każdego z nich wyróżnia się innym, zdecydowanym charakterem. Jeden urzeka stylistyką francuskiego buduaru, w innym dominują motywy pałaców Marrakeszu, kolejny przywodzi zaś na myśl bajkę o Alicji w Krainie Czarów. Do dyspozycji gości są ponadto apartamenty utrzymane w rustykalnym oraz humorystycznym stylu, a także wnętrza nawiązujące do designu współczesnej Japonii. W pałacu znajdują się także wnętrza zaprojektowane w klimacie dawnego apartamentu mieszczańskiej kamienicy oraz muślinowy apartament podkreślający kobiecą, zwiewną i fantazyjną naturę.

Poza apartamentami, Quadrille conference & spa oferuje także urządzone w trzech różnych stylach pokoje w pałacu oraz pokoje w oficynie. Za projekt wnętrz i nadzór autorski nad jego realizacją odpowiada architekt Magda Czauderna. - Inspiracją było dla mnie samo miejsce; jego oryginalność, historia i ranga obiektu dla Orłowa. Inwestorkom, Martynie i Ani Górskim, zależało także, aby było to miejsce magiczne i niepowtarzalne. Sam rezultat jest zawsze wypadkową tego, jaką energię wnoszą osoby, których spotyka się przy realizacji tak skomplikowanego projektu, a także dobre (a w tym wypadku bardzo dobre) relacje z inwestorem - podkreśla architekt.

- Bardzo ważny jest także nadzór autorski nad projektem, jest on niezbędny, by rezultat był spójny i efektowny - dodaje Magda Czauderna. - Cały obiekt był dla mnie jednakowo ważny, zarówno pałac, jak i oficyna ze strefą spa i basenem w części podziemnej. W moim przeświadczeniu, wszystkie części hotelu powinny stanowić piękną całość - podsumowuje Czauderna.

W zaprojektowanych z wielką dbałością o detale wnętrzach użyte zostały materiały wysokiej jakości. To również dzięki nim wnętrza gdyńskiego pałacu pozwalają przenieść się w inną rzeczywistość. Chapel Parket Polska jest jedną z firm, której produkty zostały użyte w projekcie. Montażem drewnianych podłóg zajęła się firma Invest Parket Radosław Milczarek.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY