REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kraków debatuje nad renowacją zabytków

  • Autor: krakow.pl
  • 23 mar 2015 12:01
Kraków debatuje nad renowacją zabytków
fot. krakow.pl

23 marca w Urzędzie Miasta Krakowa rozpocznie się trzydniowy, Europejski Kongres Informacji Renowacyjnej – jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń dotyczących odnowy zabytków. Kongres otworzy Zastępca Prezydenta Krakowa Elżbieta Koterba. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski objął wydarzenie honorowym patronatem.

REKLAMA

Podczas debat zaprezentowane zostaną realizacje zabytkowych obiektów, a także nowości z zakresu technologii materiałowej. Zaplanowano też wystąpienia doświadczonych autorytetów w dziedzinie renowacji: konserwatorów, architektów, inżynierów. Ponadto będzie mowa m.in. o wybranych problemach ochrony krajobrazu kulturowego Krakowa, obecnym stanie prac nad ustawą o ochronie zabytków, a także o problemach technicznych występujących przy renowacji miejskich zespołów zabytkowych.

Po obradach odwiedzane będą miejsca o szczególnym znaczeniu dla polskiej architektury i historii, w których przeprowadzono renowację lub jest ona planowana. Będą to zarówno obiekty sakralne, budynki użyteczności publicznej jak i prywatne nieruchomości.

W ramach Kongresu przyznawana jest także nagroda „Renowator", którą nagradzane są najlepsze realizacje, techniki, technologie w dziedzinie odnowy zabytków. Wstęp na debaty jest wolny.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY