REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kraków miasto ambitne. Zobacz najważniejsze inwestycje 2003-2014

  • Autor: Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie
  • 25 cze 2014 12:11
Kraków miasto ambitne. Zobacz najważniejsze inwestycje 2003-2014
Inwestycje miejskie w latach 2003-2014 w Krakowie, fot. Muzeum Inżynierii Miejskiej
Kraków miasto ambitne. Zobacz najważniejsze inwestycje 2003-2014
Kraków miasto ambitne. Zobacz najważniejsze inwestycje 2003-2014
Kraków miasto ambitne. Zobacz najważniejsze inwestycje 2003-2014
Kraków miasto ambitne. Zobacz najważniejsze inwestycje 2003-2014

Do 24 sierpnia w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie będzie można zobaczyć wystawę prezentującą inwestycje miejskie mające miejsce w Krakowie w latach 2003-2014. Wśród nich: modernizacja taboru tramwajowego i autobusowego, budowa Kraków Areny i Centrum Kongresowego ICE.

REKLAMA

W dniach 12 czerwca – 24 sierpnia 2014 r. w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie prezentowana będzie wystawa „Kraków miasto ambitne. Inwestycje miejskie 2003-2014”. Przedstawia ona współczesne oblicze inżynierii miejskiej Krakowa. W czterech segmentach tematycznych zebrano kluczowe inwestycje z zakresu: komunikacji miejskiej, infrastruktury drogowej, ekologii, infrastruktury kulturalnej i sportowej zrealizowane w mieście na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat.

Modernizacja krakowskiego taboru tramwajowego i autobusowego, budowa Centrum Kongresowego ICE i Kraków Areny, przebudowa trzech newralgicznych rond: Mogilskiego, Grzegórzeckiego i Ofiar Katynia, a także unowocześnienie oczyszczalni ścieków, to zaledwie kilka spośród 25 prezentowanych na wystawie przedsięwzięć.

Dzięki udostępnionym na wystawie 20 wywiadom filmowym zwiedzający będą mogli spojrzeć na miejską codzienność z perspektywy m.in. inżyniera ruchu, motorniczego, osób odpowiedzialnych za utylizację odpadów, badanie jakości wody pitnej i stanu powietrza. O wyzwaniach podczas projektowania i budowy sztandarowych obiektów kulturalnych i sportowych – Centrum Kongresowego ICE oraz Kraków Areny – opowiedzą inżynierowie i architekt.

Oryginalne elementy instalacji oraz modele pozwolą zajrzeć w niedostępne gołym okiem rejony miejskiej infrastruktury: do rur, którymi płynie do mieszkańców woda pitna i tych, którymi dystrybuowane jest ciepło sieciowe; pod powierzchnię ulicy i zielonego torowiska tramwajowego. Do zilustrowania procesu oczyszczania ścieków posłużą preparaty mikroskopowe oraz utrwalone i bezpieczne biologicznie próbki ścieków oraz osadów.

Zwiedzający będą mogli sprawdzić swoją wiedzę o współczesnej inżynierii miejskiej Krakowa w quizie multimedialnym. Dla najmłodszych zaś przygotowano kącik edukacyjny, gdzie poprzez zabawę będą mogli wcielić się w rolę małych inżynierów, na przykład budując tunel drogowy lub układając estakadę.

Organizatorem wystawy jest Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Współorganizatorami wystawy są: Agencja Rozwoju Miasta S.A. w Krakowie, Krakowski Holding Komunalny S.A., Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A., Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A., Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o. o., Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A., Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie. Wystawa powstała przy wsparciu: Krakowskiego Biura Festiwalowego, Grupy ZUE S.A. oraz Krakowskiego Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych i Komunalnych Sp. z o. o

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY