REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Krakowska aleja zamieni się w magnoliowy ogród

  • Autor: PAP
  • 21 kwi 2017 16:15
Krakowska aleja zamieni się w magnoliowy ogród
fot. pixabay.com

Magnoliowy ogród pojawi się przy alei Grottgera w Krakowie. W piątek zasadzonych zostało tam dziesięć kwitnących drzew. To uzupełnienie ok. 8 tys. roślin - głównie krzewów - które w tym miejscu posadzono jesienią.

REKLAMA

Magnolie sadziły przedszkolaki razem z prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim i dyrektorem Zarządu Zieleni Miejskiej Piotrem Kempfem.

"Już jesienią zeszłego roku w różnych punktach pojawiło się ok. 50 magnolii. Chcielibyśmy, żeby miasto było bardziej ukwiecone. Magnolie świetnie radzą sobie w Krakowie, są bardzo odporne na warunki atmosferyczne" - mówił Kempf.

Dodał, że magnolie na al. Grottgera to uzupełnienie ok. 8 tys. roślin, głównie krzewów, które posadzono tam jesienią. "Chcielibyśmy, aby od ul. Rzecznej do al. Kijowskiej pojawiło się w tym roku tysiące roślin, tak żeby zamienić park Młynówka Królewska w ogród" - powiedział Kempf.

Zarząd Zieleni Miejskiej planuje, że w tym roku w parkach i na pasach drogowych w Krakowie posadzonych zostanie ok. 2,5 - 3 tys. drzew, a na terenach leśnych znajdujących się w granicach miasta ok. 20 tys. Przybędzie także 300 tys. krzewów, kwiatów i roślin wychwytujących pył.

W ramach obchodów Dni Ziemi i akcji "Zasadź się na zieleń", która jest odpowiedzią na masowe wycinki drzew, krakowianie razem z pracownikami Zarządu Zieleni Miejskiej będą mogli sadzić drzewa i krzewy w sobotę przy ul. Boruty-Spiechowicza w Nowej Hucie i przy ul. Laurowej w Skotnikach.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY