REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kreatywnie o dworcu w Szczytnie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 27 lut 2017 09:10
fot. pixabay.com

Za nami warsztaty kreatywne dot. planów modernizacyjnych dworca w Szczytnie. Na spotkaniu w Urzędzie Miasta obecni byli mieszkańcy, przedstawiciele samorządu i przedsiębiorcy. Każdy miał możliwość przedstawienia swoich oczekiwań, potrzeb i pomysłów dotyczących planowanej inwestycji.

REKLAMA

Podzieleni na grupy uczestnicy otrzymali szczegółowe zasady udziału i dowiedzieli się, jaki jest zakres inwestycji, czyli na które elementy infrastruktury będą mieli wpływ. Następnie, wzięli udział w badaniu preferencji związanych z oceną użyteczności dworca.

Po przeprowadzeniu badania rozpoczęła się praca moderowana w zespołach roboczych, w których uczestnicy zaproponowali oczekiwania w zakresie koncepcji funkcjonalno-użytkowej dworca. Oprócz typowych funkcji dworcowych, dla dyskutujących istotnym zagadnieniem okazały się funkcje uzupełniające dla osób oczekujących na podróż i mieszkańców. Zwracano także uwagę na potrzebę zaaranżowania miejsc postojowych typu Kiss&Ride oraz parkingów rowerowych z tak zwanym słupkiem serwisowym. Wspomniano też o możliwości ładowania pojazdów i urządzeń elektrycznych. Uczestnicy oczekiwali, że na terenie zmodernizowanego obiektu znajdzie się miejsce dla prowadzenia działalności gospodarczej. Zaproponowano też zorganizowanie ekspozycji materiałów związanych z historią dworca i kolei. Ponadto zwrócono uwagę na potrzebę nawiązania współpracy z organizacjami pozarządowymi działającymi na terenie miasta i przygotowanie powierzchni, na której mogą one prowadzić cykliczne zajęcia dla mieszkańców i podróżnych.

Udział w warsztatach przedstawicieli różnych środowisk zaangażowanych w życie miasta (m.in. społecznicy, przedstawiciele organizacji pozarządowych i administracji samorządowej, animatorzy kultury, przedsiębiorcy) stworzyła szansę na wymianę pomysłów i dyskusję o najbardziej potrzebnych funkcjonalnościach dworca. W rozmowy zaangażowani byli również przedstawiciele PKP S.A. Na zakończenie każda grupa przedstawiła efekty swojej pracy, co dało możliwość dyskusji na temat każdego z pomysłów oraz oceny jego realności i atrakcyjności.

Uczestnicy warsztatów już niebawem otrzymają dostęp do specjalnej grupy na portalu społecznościowym, gdzie uzyskają bieżące informacje o postępach w projekcie, będą mogli zadawać pytania oraz przesyłać swoje spostrzeżenia i uwagi.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY