REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Krucza House z zielonym certyfikatem BREEAM

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 04 gru 2014 10:47
Krucza House z zielonym certyfikatem BREEAM
Krucza House
Krucza House z zielonym certyfikatem BREEAM
Krucza House z zielonym certyfikatem BREEAM

W warszawskim biurowcu Krucza House zarządzanym przez Kulczyk Silverstein Properties (KSP) zakończyła się wielokryteryjna ocena jakości budynków BREEAM In-Use. Nieruchomość zlokalizowana przy ulicy Kruczej 24/26 uzyskała oceny Very Good za budynek i zarządzanie obiektem. Głównymi najemcami biurowca są firmy z Grupy Kulczyk Investments.

REKLAMA

- To czwarty, a zarazem ostatni budynek z portfela Kulczyk Silverstein Properties, który otrzymał zielony certyfikat BREEAM In-Use. Dodatkowo, w ramach zielonej polityki firmy, od 2015 r. wszystkie nasze nieruchomości będą zasilane energią uzyskiwaną ze źródeł odnawialnych - mówi Beata Jońska, Head of Property Management Team, odpowiedzialna z ramienia KSP za przeprowadzenie procedury certyfikacji.

- Proces certyfikacji udało się sprawnie i stosunkowo szybko przeprowadzić. Zarządca dzięki wdrożeniu zasad certyfikacji miał możliwość rozbudowania swoich istniejących procedur o dodatkowe, pro-środowiskowe zagadnienia - mówi dr inż. Marcin Gawroński, Assesor w Grontmij Polska. - Certyfikacja pozwoliła też na porównanie między sobą poszczególnych budynków z całego portfolio zarządzanego przez KSP oraz na identyfikację obszarów dla potencjalnych ulepszeń. Uzyskane wyniki, szczególnie w obszarze zarządzania, świadczą o wysokim poziomie i profesjonalizmie. Na uwagę zasługuje też fakt uzyskania oceny Very Good Part 1 Asset (ocena właściwości budynku) dla Ufficio Primo i Krucza House - dodał.

Krucza House to sześciopiętrowy budynek biurowy, który powstał w latach pięćdziesiątych. Położony jest w warszawskim zagłębiu biznesowym (CBD - Central Business Dictrict), w jednej z najbardziej prestiżowych lokalizacji w pobliżu parlamentu, ministerstw i ambasad. Całkowita powierzchnia biurowca wraz z parterem przeznaczonym dla działalności handlowej i usługowej wynosi 6,3 tys. mkw.

Nieruchomość jest własnością Kulczyk Real Estate Holding. Wizytówką tego kompleksowo zmodernizowanego biurowca jest przestronne lobby z kolumnami ozdobionymi przez światowej sławy artystę Leona Tarasewicza.

Budynki z portfela KSP z zielonymi certyfikatami BREEAM In-Use:
- Stratos Office Center - budynek: Very Good, zarządzanie: Excellent
- Ufficio Primo - budynek: Very Good, zarządzanie: Excellent
- Warta Tower - budynek: Very Good, zarządzanie: Very Good
- Krucza House - budynek: Very Good, zarządzanie: Very Good

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY