REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Książka i zabawa w architekturę dla dorosłych i dzieci

  • Autor: Propertydesign.pl / Fundacja Bęc Zmiana
  • 12 gru 2016 10:20
Książka i zabawa w architekturę dla dorosłych i dzieci
Zuzanna Fruba "Dziwny dom nad Wisłą" (wyd. Fundacja Bęc Zmiana / materiały prasowe)

Willa Szyllerów, wybudowana w 1928 roku na Saskiej Kępie według projektu Bohdana Lacherta i Józefa Szanajcy, mimo głosów protestu w 2002 r. została zburzona w związku z poszerzaniem sąsiadującego z nią Wału Miedzeszyńskiego. Burzliwe losy modernistycznej „maszyny do mieszkania”, uznanej za jeden z najciekawszych budynków warszawskiego międzywojnia, opisuje Zuzanna Fruba w... wierszowanej opowiastce "Dziwny dom nad Wisłą".

REKLAMA

Ten niezwykłemu utworowi towarzyszą ilustracje autorstwa Jakuba i Tymka Jezierskich, bogaty archiwalny materiał wizualny oraz tekst historyczki architektury i sztuki Hanny Faryny-Paszkiewicz. W książce został wykorzystany font Fruscio autorstwa Rafała Buchnera.

- Ta historia zdarzyła się naprawdę. W 1929 roku Antoni Szyller wybudował nad Wisłą dla swojej żony Olimpii i dzieci awangardową willę, jakiej dotąd w Warszawie nie widziano. Zaprojektowali ją bardzo młodzi i zupełnie szaleni architekci – Bohdan Lachert i Józef Szanajca. O „dziwnym domu” opowiedziała mi pani Halina Ostrowska, córka Antoniego, która jako mała dziewczynka w nim mieszkała i bardzo go polubiła - wspomina Zuzanna Fruba, architektka wnętrz, warszawianka mieszkająca w Berlinie.

Książka przeznaczona jest do wspólnego czytania przez rodziców i dzieci.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY