REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kto projektuje dla Inter IKEA

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 07 lut 2014 11:18
Kto projektuje dla Inter IKEA
IKEA Lublin

Bazukastudio, BPD czy Bose International Planning and Architecture - między innymi z tymi biura projektowymi współpracowała w ostatnim czasie spółka Inter IKEA Centre Group Poland, która zarządza centrami i parkami handlowymi.

REKLAMA

Rok 2013 dla Inter IKEA Centre Group Poland był czasem intensywnej pracy związanej z budową nowego pasażu handlowego w poznańskim Parku Handlowym Franowo, przygotowaniami do rozpoczęcia rozbudowy wrocławskiego Parku Handlowego Bielany oraz realizacji nowej inwestycji w Lublinie. Dodatkowo, w minionym roku spółka nabyła warszawskie Centrum Handlowe Wola Park.

Projekt nowego pasażu Parku Handlowego Franowo dla Inter IKEA Centre Group Poland wykonało krakowskie biuro architektoniczne Bazukastudio. Kompleks został otwarty 25 września. Dzięki rozbudowie powierzchnia handlowa obiektu powiększyła się o prawie 14 tys. mkw. i wynosi obecnie 80 tys. mkw. W ciągu zaledwie pięciu dni od otwarcia park odwiedziło 89 tys. osób. 

W przypadku projektu rozbudowy i modernizacji Parku Handlowego Bielany spółka współpracowała z londyńskim biurem projektowym BPD. W minionym roku proces przygotowań do rozbudowy wrocławskiego Parku wszedł w kolejną fazę. W maju 2013 r. sklep IKEA został przeniesiony do nowego, większego i nowocześniejszego budynku, a następnie rozpoczął się demontaż starego budynku sklepu, który zakończy się niebawem. Zgodnie z filozofią firmy, 90 proc. materiałów składających się na ten budynek zostanie ponownie wykorzystanych. Co ważne, dzięki otwarciu nowego sklepu IKEA (37,7 tys. mkw.) oraz pozyskaniu sklepu Jysk (1,2 tys. mkw.), Park stał się największym centrum wyposażenia wnętrz na południu kraju. 

BPD było także zaangażowane w projekt nowej inwestycji Inter IKEA Centre Group Poland w Lublinie. W 2013 r. trwały tam przygotowania do realizacji centrum handlowo-rozrywkowego ze zintegrowanym sklepem IKEA. Spółka czeka obecnie na uprawomocnienie kilku brakujących pozwoleń do rozpoczęcia inwestycji.

Do ostatnich z ubiegłorocznych inwestycji zrealizowanych przez Inter IKEA Centre Group Poland należy zakup Centrum Handlowego Wola Park w Warszawie. Inter IKEA wiosną br. rozpocznie jego rozbudowę o dodatkowe 17 565 mkw. Projekt przetargowy rozbudowy powierzono firmie PROCHEM. Za projekt przebudowy istniejącej części odpowiada biuro Bazukastudio, a za projekt wnętrza i modernizacji fasad firma Bose International Planning and Architecture. Głównym najemcą nowej części centrum będzie Castorama, która zajmie 10 100 mkw. Po planowanej rozbudowie Wola Park będzie drugim co do wielkości centrum handlowym w Warszawie.

Obecnie spółka zarządza ośmioma parkami i centrami handlowymi zlokalizowanymi w największych miastach kraju: trzech w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY