REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kto wybuduje dwa nowe przystanki kolejowe w Gdyni

  • Autor: PropertyDesign.pl / Pomorska Kolej Metropolitalna
  • 29 sie 2016 10:00
Kto wybuduje dwa nowe przystanki kolejowe w Gdyni
fot. PKM
Kto wybuduje dwa nowe przystanki kolejowe w Gdyni
Kto wybuduje dwa nowe przystanki kolejowe w Gdyni

Siedem firm i konsorcjów złożyło swoje oferty w II etapie przetargu na budowę przystanków Pomorskiej Kolei Metropolitalnej (PKM) Gdynia Karwiny i Gdynia Stadion. Najtańsza opiewa na kwotę 25,5 mln zł.

REKLAMA

Oferta Budimexu była najtańsza - opiewa na kwotę 25,5 mln zł. Najdroższa przedstawiona oferta wyceniała realizację zlecenia na 54,5 mln zł. Większość firm zaproponowała także skrócenie terminu realizacji inwestycji o 3 miesiące – co jest jednym z kryteriów oceny ofert (data krańcowa z przetargu to 31.10.2017 r.).

Obecnie komisja konkursowa PKM SA szczegółowo sprawdza wszystkie oferty pod względem formalno-prawnym. Dopiero po tej ocenie możliwe będzie rozstrzygnięcie przetargu i wówczas ostatecznie poznamy wykonawcę dwóch dodatkowych przystanków PKM, jakie powstaną na terenie Gdyni.

Firma która wygra przetarg zajmie się zaprojektowaniem i budową przystanków Pomorskiej Kolei Metropolitalnej przy linii kolejowej nr 201: Gdynia Karwiny i Gdynia Stadion. 

Inwestor przewidział dwa kryteria oceny otrzymanych ofert – cena (90 procent) i skrócenie terminu wykonania zamówienia (10 proc.). Inwestycja ma być zrealizowana najpóźniej do 30 października 2017 r., choć potencjalni wykonawcy w większości wypadków podawali możliwość skrócenia terminu podstawowego o 3 miesiące. PKM przeznaczyła na sfinansowanie tej inwestycji ok. 32,2 mln zł0tych.

Podpisanie umowy z wyłonionym w przetargu wykonawcą oraz rozpoczęcie robót budowlanych przewidywane jest na jesień 2016 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY