REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kto wybuduje największą halę widowiskowo-sportową w regionie?

  • Autor: PAP
  • 06 wrz 2017 16:45
fot. pixabay.com

Do 22 września br., czyli o 10 dni, miasto Suwałki wydłużyło termin składania ofert w przetargu na budowę największej w regionie hali widowiskowo-sportowej. Pierwotny termin mijał 12 września.

REKLAMA

"Termin został wydłużony, bo potencjalni oferenci składają dużo pytań, na które miasto musi odpowiedzieć" - poinformowano PAP w biurze prasowym prezydenta Suwałk.

Miasto ogłosiło w lipcu przetarg na budowę hali widowiskowo-sportowej Arena Suwałki na blisko 2,2 tys. widzów. Samorząd otrzyma na ten cel 10 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki, a blisko 15 mln zł wyda z własnego budżetu. Budowa ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Władze miasta przeznaczyły w tegorocznym budżecie na inwestycję 4 mln zł. Pozostała kwota - ok. 11 mln zł - zostanie podzielona na lata 2018 i 2019. 10 mln zł pochodzić będzie z budżetu państwa. Hala ma być oddana do użytku w maju 2019 roku.

Obiekt powstanie obok stadionu piłkarskiego, na którym grają pierwszoligowe Wigry Suwałki. Pomysł budowy hali pojawił się ponad rok temu, kiedy męska drużyna siatkarzy Ślepsk Suwałki była bliska awansu do Plus Ligi. Podobnie było w tym roku. W finale play off Ślepsk uległ Warcie Zawiercie i pozostał w 1. lidze siatkarzy. W obecnej hali, w której gra suwalski zespół, mieści się niespełna tysiąc kibiców, a chętnych na kupno biletów jest dużo więcej.

Obiekt ma służyć zarówno pierwszoligowym Wigrom do treningów, siatkarzom Ślepska do rozgrywania spotkań z większą liczbą publiczności oraz innym suwalskim klubom sportowym. Będzie tam można realizować także inne przedsięwzięcia.

Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie ponad 6 tys. metrów kwadratowych, z czego powierzchnia sportowa to blisko 1800 m kw. Zaplanowano tam boiska do: siatkówki (9 na 18 m), koszykówki (15 na 28 m) i piłki ręcznej (20 na 40 m). Na trybunach będzie mogło zasiąść 2165 kibiców. Zaplanowano również salę treningową o wymiarach 14 na 24 m, o wysokości 8 m i łącznej powierzchni 340 m.

Jak informuje magistrat, ma to być największa hala sportowo-widowiskowa w województwie podlaskim, a także w promieniu około 200 km od Suwałk

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY