REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kto zaprojektuje mural i neon dla Davida Bowiego?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 04 mar 2016 13:57
autor: Takahiro Kyono, źródło: Takahiro Kyono

10 marca br. poznamy zwycięski projekt muralu, który w kwietniu powstanie na Żoliborzu, by upamiętnić zmarłego niedawno artystę i przypomnieć o jego pobycie w Warszawie.

REKLAMA

40 lat temu, 21 kwietnia 1976 roku David Bowie wysiadł na Dworcu Gdańskim podczas krótkiego postoju pociągu w Warszawie i przespacerował się na Plac Wilsona do księgarni, gdzie kupił płytę zespołu Śląsk. Frazy z tej płyty zostały wykorzystane w utworze „Warszawa”. W 40. rocznicę tego wydarzenia, w hołdzie dla Davida Bowiego stowarzyszenie Stacja Muranów planuje stworzenie muralu na budynku przy ul. Marii Kazimiery 1 oraz neon w kształcie pioruna w okolicy Dworca Gdańskiego.

Konkurs na projekt muralu został ogłoszony 24 lutego i jest dwuetapowy. W pierwszym etapie jury złożone z: organizatorów akcji, ekspertów zajmujących się sztuką ulicy oraz przedstawicieli Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy oraz Dzielnicy Żoliborz wybrało trzy najlepsze pod względem artystycznym propozycje. Zostaną one poddane pod głosowanie internautów.

Ściana, na której powstanie mural ma ponad 100 metrów kwadratowych. Wsparcie finansowe dla inicjatywy zadeklarowało trzech sponsorów: Empik, Grolsch oraz Frugo. Reszta środków będzie uzyskana drogą crowdfundingową. Z tego źródła, we współpracy z platformą Wspieram.to, planowane jest sfinansowanie neonu, którego projekt wykonała Kwiaciarnia Grafiki, zaś poprzez portal Wspieramkulture.pl zbierane będą brakujące środki na namalowanie muralu. Wsparcie techniczne dla przedsięwzięcia zadeklarowała również agencja Ideamo.

10 marca w salonie Empik Junior odbędzie się konferencja prasowa akcji „Mural i neon dla Davida Bowiego”. To wtedy poznamy zwycięski projekt muralu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY