Kto zaprojektuje najnowszą inwestycję dla Penta Investments?Propertydesign.pl - 09-06-2015 13:22


Penta Investments, środkowoeuropejska grupa inwestycyjna, ogłosiła nabycie terenów po dawnych Zakładach Graficznych „Dom Słowa Polskiego”, zlokalizowanych na warszawskiej Woli, u zbiegu ulic - Pańskiej i Miedzianej. W planach ma nowoczesny budynek biurowy.

Przejęcie działki nastąpiło poprzez złożenie oferty w aukcji publicznej, która została zorganizowana przez będące w likwidacji Zakłady Graficzne „Dom Słowa Polskiego”, z początkiem bieżącego roku. Działka była częścią gruntów należących do dawnego Domu Słowa Polskiego.

Penta planuje w tej lokalizacji budowę atrakcyjnego, nowoczesnego budynku biurowego o łącznej powierzchni najmu około 28 tys. mkw.

Kto zaprojektuje dla Penty najnowszą inwestycję? - Na tym etapie pracownia architektoniczna nie została jeszcze wybrana. Będzie to miało miejsce za około 3 miesiące - nadmienia Damian Grzywacz, Senior Manager w Penta Investment.

Rozpoczęcie budowy jest planowane za około 2 lata (po uzyskaniu wszelkich niezbędnych zezwoleń) z planem oddania budynku do użytku w 2019 roku. Penta zainwestuje w ten projekt łącznie około 60 mln euro.

-  Nasz nowy projekt na Woli będzie cechowała dbałość o aspekty estetyczne i jakościowe. Budynek będzie posiadał certyfikat LEED i będzie spełniał najwyższe wymagania technologiczne w zakresie energooszczędności -  dodał Grzywacz.

Jest to druga inwestycja Penty na rynku nieruchomości w Polsce - w kwietniu 2014 roku Grupa nabyła działkę budowlaną na warszawskim Mokotowie, u zbiegu ulic - Domaniewskiej i Postępu, gdzie planowana jest budowa nowoczesnego budynku biurowego o łącznej powierzchni około 25 tys. mkw.