REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kto zaprojektuje nowy stadion w Bydgoszczy?

  • Autor: UM Bydgoszcz
  • 24 sty 2017 15:02
fot. pixabay.com

Już wkrótce mogą się rozpocząć prace nad dokumentacją projektowo-kosztorysową przebudowy stadionu im. marszałka Józefa Piłsudskiego przy ul. Sportowej w Bydgoszczy. Do 30 stycznia można składać oferty przetargowe.

REKLAMA

Jak informuje oficjalny portal miejski Bydgoszczy, wyłoniony w drodze przetargu projektant będzie miał sześć miesięcy od momentu podpisania umowy na przygotowanie kompletu dokumentacji. W drugiej połowie roku, po zakończeniu sezonu żużlowego, planowane jest rozpoczęcie prac budowlanych. W pierwszym etapie zmodernizowany zostanie sektor wschodni stadionu (naprzeciwko trybuny głównej), zaplanowano m.in. przebudowę trybun wraz z nowym zapleczem sanitarno-gastronomicznym dla kibiców, boksami, garażami i zapleczem socjalnym dla zawodników, zapleczem medycznym i kontrolą dopingową, zapleczem technicznym oraz przebudową infrastruktury. Prace mają zostać zakończone w przyszłym roku. W tegorocznym budżecie na ten cel zarezerwowano kwotę 1 mln zł, a szacunkowa wartość modernizacji całego sektora wschodniego to ok. 8 mln zł.

W kolejnym etapie planowana jest modernizacja siedzisk na obu łukach. Te istniejące zostaną rozebrane, a nowe trybuny maja zostać nie tylko podniesione, ale też posadowione bliżej toru, co z pewnością polepszy widoczność w dolnych rzędach.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY