REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kultowa muszla koncertowa w nowej odsłonie

  • Autor: UM Gdynia
  • 18 kwi 2017 16:25
Kultowa muszla koncertowa w nowej odsłonie
fot. UM Gdynia

Prawdopodobnie już niedługo dobrze znana wszystkim gdynianom muszla koncertowa zyska nowe oblicze. Miasto Gdynia szuka dzierżawcy, który na nowo zagospodaruje to miejsce, wykorzystując jego potencjał. W muszli będzie mogła pojawić się funkcja artystyczno-rozrywkowa i gastronomiczna.

REKLAMA

Na nowej odsłonie muszli koncertowej skorzystają zarówno mieszkańcy i turyści, jak i samo miasto. Nie dość, że pojawią się tam nowe możliwości spędzania wolnego czasu, to miejsce to przejdzie gruntowny remont. Przyszły dzierżawca zobowiązany będzie bowiem do renowacji muszli zgodnie z wymaganiami miejskiego konserwatora zabytków. Chętni przedsiębiorcy będą mogli wydzierżawić muszlę oraz przylegającą do niej teren na 20 lat.

Przed wyłącznie sezonowym wykorzystaniem muszli chronić ma stałe zadaszenia sceny. Wszystko po to, aby muszla mogła być użytkowana przez cały rok. Lekki dach ma być naturalnym powiększeniem przestrzeni scenicznej, o długości maksymalnie 7 metrów, które nie może zaburzać wyglądu muszli koncertowej. Inwestor zobowiązany jest również do zapewnienia zaplecza dla występujących w muszli artystów.

Inwestor, który wygra przetarg, będzie zobowiązany do zakończenia prac adaptacyjnych i remontowych w ciągu półtora roku od podpisania umowy. Można więc przyjąć, że – jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem – nowa muszla powinna zostać udostępniona wiosną lub latem 2019 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY