REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kurkowa 14 zwrócona frontem do Odry

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 21 mar 2014 13:20
Kurkowa 14 zwrócona frontem do Odry
Inwestycja Kurkowa 14 we Wrocławiu
Kurkowa 14 zwrócona frontem do Odry

Inwestycja biurowa Kurkowa 14 na wrocławskim Nadodrzu, tuż przy Mostach Mieszczańskich osiągnęła stan surowy. Za projekt architektoniczny odpowiada Maćków Pracownia Projektowa z Wrocławia. Inwestorem jest Nacrat Polska, a wykonawcą RD Bud.

REKLAMA

Kurkowa 14 powstaje jako integralna część pierwszej w Polsce inwestycji francuskiej firmy deweloperskiej Nacarat. Na projekt składa się budynek mieszkalny oraz biurowiec Dubois 41, którego budowa rozpoczęła się dwa tygodnie wcześniej i zakończy w czerwcu 2015 roku. Będzie to pierwszy we Wrocławiu budynek biurowy zlokalizowany tuż nad brzegiem Odry.

Inwestycja zrywa z trendem od dawna panującym w naszym kraju, gdzie rzeki płyną za plecami naszych miast. Budynki zaprojektowane przez Maćków Pracownia Projektowa są otwarte i zwrócone frontem do Odry, co wciąż stanowi rzadkość w Polsce. Wokół budynków powstanie ogólnodostępny plac oraz ponad stumetrowy bulwar spacerowy dla wszystkich mieszkańców Wrocławia. W budynku mieszkalnym znajduje się 210 mieszkań.

Budowa doszła do najwyższego, 8. piętra. W czwartek 20. marca zawisła na niej wiecha. Budynek ma być gotowy jesienią tego roku.

- Zakończyliśmy prace stanu surowego otwartego, obecnie montowane są okna, balkony i gzymsy, trwają prace dekarskie, elewacyjne, wykończeniowe wewnątrz budynku oraz instalacyjne - mówi Monika Banasiak, kierownik budowy w spółce RD Bud. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z postępu prac, wszystko przebiega zgodnie z zakładanymi harmonogramami. W kwietniu planujemy oddać mieszkanie pokazowe - dodaje Katarzyna Unold, dyrektor ds. rozwoju w Nacrat Polska Sp. z o.o.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY