Kuryłowicz & Associates projektują biurowiec na "serku wolskim"Propertydesign.pl - 22-04-2016 13:27


Skanska Property Poland zainwestowała w kolejny biurowiec na warszawskiej Woli. Na działce przy ul. Wolskiej, na tzw. "serku wolskim", powstanie biurowiec o powierzchni 70 tys. mkw. Projekt architektoniczny przygotowuje pracownia Kuryłowicz & Associates.

Projekt prowadzony będzie w trzech etapach. W ostatnim powstanie 130-metrowa wieża. Budowa pierwszego etapu ma się rozpocząć jeszcze w tym roku - informuje Skanska.

Obecnie inwestor przygotowuje się do rozpoczęcia inwestycji i komunikacji o projekcie. Pierwsze prace będą związane z likwidacją parkingu, który zlokalizowany jest na działce. Następnie firma zajmie się przekładaniem mediów i sieci.

Projekt ma wsparcie Fundacji Na Miejscu i Fundacji Integracja. Przestrzenie publiczne wokół inwestycji zaprojektowało Project For Public Spaces.

Fundacja Na Miejscu przeprowadzi badanie wśród społeczności lokalnej zlokalizowanej w okolicach planowanej przez Skanska inwestycji. Celem badań będzie zebranie informacji od sąsiadów – mieszkańców i przechodniów poruszających się w okolicy serka wolskiego – na temat możliwości rozwoju tego obszaru, braków np. w zakresie punktów usługowo-gastronomicznych. Pozwoli to lepiej zaplanować realizację projektu - informuje Skanska.