REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kwartał tych łódzkich ulic zmieni się nie do poznania

  • Autor: UM Łódź
  • 05 maj 2017 10:25
fot. UM Łódź

Wkrótce ogłoszone zostaną przetargi w systemie „projektuj i buduj" na prace rewitalizacyjne w ramach kwartału pomiędzy ulicami: Ogrodową, Gdańską, Zachodnią i Legionów. Prace rozpoczną się w połowie roku 2018.

REKLAMA

Najbardziej zmieni się ul. Gdańska, która zyska całkiem nową nawierzchnię. Na odcinku między ul. Legionów i ul. Ogrodową wyłożona będzie kostka kamienna i granitowa. W tym fragmencie pojawi się także dużo zieleńców i małej architektury. - Planujemy nieco zmienić funkcje tej drogi. Chcemy uspokoić ruch i stworzyć jedną przestrzeń dla pieszych i samochodów - zapowiada Katarzyna Mikołajec p.o. dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich.

Jak informuje oficjalny portal miejski Łodzi, w ramach rewitalizacji wyremontowane zostaną także budynki przy ul. Gdańskiej 1 i 8 oraz ul. Legionów 20. Nowe lokale będą pełnić funkcje mieszkalną, ale znajdą się tam również mieszkania chronione, przeznaczone dla wychowanków domów dziecka, zaś pomieszczenia zlokalizowane na parterze będą pełnić funkcje usługowe. W budynku przy ul. Gdańskiej 8 będzie mieściła się nowoczesna biblioteka miejska, która przeniesiona zostanie z ul. Ogrodowej 24. Trwają także remonty famuł przy ul. Ogrodowej. W całym kwartale pojawi się ok. 2 tys. nowych drzew, m.in. klony, graby i grusze. W okolicy parafii św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny przy ul. Ogrodowej 22 na kształt parku powstanie otwarta przestrzeń dla wszystkich mieszkańców kwartału.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY