REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kwiatowy dywan znów na Grand Place w Brukseli

  • Autor: PAP
  • 12 sie 2016 16:02
Kwiatowy dywan znów na Grand Place w Brukseli
fot. pixabay.com

Dywan z 600 tysięcy begonii zdobi już zabytkowy rynek Grand Place w Brukseli. Kwiatowy dywan ułożono po raz 20. W tym roku jego wzór inspirowany jest kulturą i przyrodą Japonii, by uczcić 150-lecie nawiązania stosunków belgijsko-japońskich. Wzór dywanu stworzył japoński projektant Fuji Suzuki.

REKLAMA

Wyjątkowe dzieło, które pojawia się na brukselskim rynku co dwa lata w połowie sierpnia, można będzie podziwiać do 15 sierpnia. Najlepiej oglądać je z balkonu brukselskiego ratusza.

Kwiatowy dywan ma 75 metrów długości i 24 metry szerokości, co daje powierzchnię 1800 metrów kwadratowych. Został ułożony w ciągu ośmiu godzin przez około 100 wolontariuszy, przede wszystkim z begonii, ale można w nim znaleźć także dalie, trawy i barwioną korę.

Wzór dywanu stworzył japoński projektant Fuji Suzuki. Na środku widać japońskiego żurawia w locie na tle księżyca, a po obu stronach - karpie Koi i kwiaty. Jak mówił Suzuki, wzór ten ma symbolizować szczęście i pokój.

Po raz pierwszy kwiatowy dywan ułożono na Grand Place w 1971 r. Od 1986 r. pojawia się tam regularnie co dwa lata, przyciągając turystów z całego świata.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY