REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Lapidarium detalu architektonicznego i pasaż dla wszystkich. Wykonawca już na placu budowy

  • Autor: Propertydesign.pl / UM Łódź
  • 22 wrz 2017 10:38
Lapidarium detalu architektonicznego i pasaż dla wszystkich. Wykonawca już na placu budowy
Pracownia Mirosława Nizio wykonała rewitalizacyjny projekt „Lapidarium. Magazyn Detalu Architektonicznego” dla Łodzi fot. mat. arch.

W dawnym komisariacie policji przy al. Kościuszki 19 rozpoczęły się już prace przy budowie Lapidarium detalu architektonicznego – nowej atrakcji turystycznej i kulturalnej w Łodzi.

REKLAMA

Odrestaurowana kamienica przy Kościuszki 19 stanie się siedzibą Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, a w znajdującej się tuż obok willi przy ul. Wólczańskiej 36 swoje biuro będzie mieć Miejski Konserwator Zabytków. Oba budynki połączy pasaż, który będzie dostępny dla wszystkich chętnych.

Umowa dotycząca zaprojektowania i realizacji inwestycji została podpisana już 9 maja br. Po etapie prac projektowych wykonawca został wprowadzony na budowę. Obecnie trwają roboty przygotowawcze – budynek jest porządkowany i czyszczony. W ciągu dwóch miesięcy powstaną projekty wykonawcze. Wtedy na wizualizacjach zobaczymy, jak po remoncie będą prezentować się będą gotowe obiekty. Prace budowlane i konstrukcyjne powinny się rozpocząć w drugiej dekadzie października. Wykonawca ma oddać gotowe obiekty do 9 września przyszłego roku.

Jeszcze w tym roku wykonawca planuje odnowić elewację budynku od strony al. Kościuszki. Koszt inwestycji wyniesie blisko 12,7 mln zł - podaje oficjalny portal miejski Łodzi.

Przypomnijamy, że projekt „Lapidarium. Magazyn Detalu Architektonicznego” to jeden z efektów współpracy pracowni Mirosława Nizio z miastem Łódź. Rewitalizacja modernistycznego budynku przy ul. Kościuszki 19 zakłada przywrócenie niszczejącej perły architektury do życia i nadanie jej nowych funkcji. Projektanci pracowni zaplanowali podział parterowej kondygnacji na strefy: wejściową, komunikacji wraz z recepcją, strefę ekspozycji przeznaczoną na stałe prezentacje tematyczne, strefę wielofunkcyjną, ekspozycji czasowych, sanitarną i techniczną oraz magazynową w nowoprojektowanym budynku. Ekspozycje będą miały wyodrębnione strefy tematyczne: urbanistyki i architektury wraz z warsztatem makiet urbanistycznych (Info-box), architektury wnętrz, wystaw czasowych oraz dziedziniec z ekspozycją „Lapidarium – Magazyn Detalu Architektonicznego”. Lapidarium ma być miejscem warsztatowym o charakterze edukacyjnym oraz wizerunkowym o unikatowym walorze ekspozycyjnym.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY