REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Lastadia Office, projektu Orłowski Szymański Architekci, oficjalnie ekologiczna

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 04 wrz 2015 13:17
Lastadia Office, projektu Orłowski Szymański Architekci, oficjalnie ekologiczna
Lastadia Office, Szczecin

Budynek Lastadia przy ul. Zbożowej 4 w Szczecinie, należący do portfela firmy deweloperskiej SGI SA, otrzymał certyfikat BREEAM In-Use z oceną „Very Good” w kategorii Asset oraz „Excellent” w kategorii Building Management.  To pierwszy obiekt firmy SGI SA, który otrzymał to wyróżnienie.

REKLAMA

Certyfikat Breeam In-Use przyznawany jest obiektom istniejącym, które spełniają restrykcyjne wymagania w zakresie środowiskowym i społecznym. Jego zadaniem jest promowanie na rynku nieruchomości rozwiązań zgodnych z ideą zrównoważonego rozwoju oraz promowanie tzw. zielonych rozwiązań w budownictwie.

Otrzymanie certyfikatu wymaga spełnienia przez obiekt szeregu kryteriów dotyczących zużycia energii, wody, stosowania materiałów z jakich zbudowany jest obiekt, dojazdu, segregacji odpadów, zanieczyszczeń, wykorzystania terenu oraz sposobu zarządzania budynkiem.

- Jesteśmy bardzo z dumni z otrzymania certyfikatu z tak dobrymi notami. Potwierdza to, że Lastadia Office jest zarządzana z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju, a więc z uwzględnieniem potrzeb ludzi i œśrodowiska naturalnego, jak również jest rekomendacja dla pozostałych naszych inwestycji – podkreśla Mirosław Ziółkowski, dyrektor biura rozwoju SGI SA.

Lastadia Office to kompleks biurowy zlokalizowany w centrum Szczecina. Budynek został zaprojektowany przez architektów z biura Orłowski Szymański Architekci. Powierzchnia całkowita budynku to 13 397 mkw. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY