REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

LEDy obniżą koszty oświetlenia biurowca o 60%

  • Autor: propertydesign.pl
  • 09 maj 2014 10:58
LEDy obniżą koszty oświetlenia biurowca o 60%
EFL Service
LEDy obniżą koszty oświetlenia biurowca o 60%
LEDy obniżą koszty oświetlenia biurowca o 60%
LEDy obniżą koszty oświetlenia biurowca o 60%
LEDy obniżą koszty oświetlenia biurowca o 60%

Obecne inteligentne i ekologiczne biura posiadają wiele nowoczesnych udogodnień, dzięki którym zarządcy są w stanie obniżać koszty eksploatacji energii, tworzyć bardziej przyjazne miejsca pracy a jednocześnie zmniejszać wpływ na środowisko. Jednym z takich rozwiązań jest technologia LED, dzięki której właścicielom nieruchomości Centrum Orląt – jednemu z symboli Wrocławia, udało się zredukować koszty oświetlenia o 60%.

REKLAMA

Centrum Orląt to jedna z nieruchomości należącej do EFL Service, będącej częścią Grupy Kapitałowej Crédit Agricole, świadczącej usługi w branży finansowej. W kwietniu b.r. spółka zmodernizowała i wymieniła nieefektywne energetycznie oświetlenie wewnętrzne całego biurowca Centrum Orląt we Wrocławiu. Stare oprawy zastąpiono 2200 nowymi z technologią ledową od GE Lighting. Dzięki temu zabiegowi, w jednym z architektonicznych symboli miasta obniżka kosztu energii za oświetlenie wyniosła 60%.

Oczekiwania

Właściciele nieruchomości dążyli przede wszystkim do redukcji kosztów eksploatacji energii. Zastosowanie nowoczesnych źródeł światła pozwoli spółce osiągnąć ten cel bezpośrednio, ponieważ LEDy są dużo bardziej energooszczędne, niż wcześniejsze, fluorescencyjne źródła światła. – Poszukiwaliśmy nowoczesnych i efektywnych energetycznie rozwiązań oferowanych przez firmy, które mają duże doświadczenie w zakresie technologii LED – mówi Krzysztof Kaszub, Dyrektor Działu Zarządzania Nieruchomościami i Administracji EFL Service S.A. Nawiązaliśmy współpracę z firmą GE Lighting, ponieważ dzięki rozwiązaniu, które nam dostarczyli, osiągniemy 60% oszczędności kosztów na oświetleniu – dodaje.

Rozwiązanie

Światła LED są ekonomiczne oraz mają kilka razy dłuższą żywotność niż tradycyjne rozwiązania stosowane często w firmach – w przypadku oświetlenia z serii LED Lumination od GE Lighting użytych w biurowcu Centrum Orląt, okres ten wynosi 15-20 lat. Zawsze dobieramy rozwiązania pod konkretne potrzeby klienta – komentuje Aneta Ciereszko, Regional Country Manager, GE Lighting Polska & Kraje Bałtyckie. Dla EFL Service istotnym kryterium było, aby inwestycja w energooszczędne oświetlenie zwróciła się z oszczędności z tytułu mniejszego zużycia energii. Już po 6 latach spółka wyjdzie na plus i przez kolejne 9-14 lat będzie oszczędzać -dodaje.

Efekty i korzyści

Dzięki emisji zdecydowanie mniejszej ilości ciepła przez nowe rozwiązania, korzyść dla zarządcy nieruchomości będzie także pośrednia – redukcja obciążenia instalacji HVAC (Heating, Ventilation, Air Conditioning). Dodatkowo, firma obniży nakłady operacyjne na konserwację oświetlenia z tytułu wymiany źródeł światła i opraw (rzadszy serwis i mniej punktów świetlnych). Kolejnym benefitem jest wyeliminowanie kosztów utylizacji wcześniej stosowanych świetlówek. Z uwagi na występowanie w nich szkodliwych dla środowiska substancji, takich jak rtęć czy fosfor, serwis musiał się odbywać przez wyspecjalizowaną firmę. Rozwiązania LED są o wiele bardziej przyjazne środowisku, ponieważ nie wytwarzają tych odpadów.

Nowe oświetlenie to także walor estetyczny. Dzięki jego wymianie, poprawiono horyzontalną i wertykalną równomierność światła, biura pracowników Credit Agricole Bank Polska czy EFL wyglądają nowocześniej i mają więcej światła. - Wymiana oświetlenia w „Centrum Orląt” obok wymiernych korzyści ekonomicznych w znaczący sposób wpłynęła na poprawę warunków pracy w biurowcu i poprawiła komfort pracujących w nim naszych pracowników – stwierdza Robert Zieliński, Prezes EFL Service S.A.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY