REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Letnie spacery po modernistycznej Gdyni

  • Autor: UM Gdynia
  • 28 lip 2017 10:57
Letnie spacery po modernistycznej Gdyni
fot. pixabay.com

Gdynia o każdej porze roku prezentuje się wyjątkowo. Miasto, które w latach 30. XX wieku było ewenementem na skalę światową, wciąż zachwyca swoją niezwykłą architekturą. Nie dziwi więc fakt, że również w wakacje chętnych do zwiedzenia zakątków Gdyni i poznania historii jej architektury nie brakuje. Cykl spacerów „Wakacje z modernizmem” w ramach projektu Gdyński Szlak Modernizmu odbywać się będzie do końca sierpnia.

REKLAMA

W każdą sobotę do końca sierpnia można odkrywać nieznane zakątki Gdyni, poznawać ją na nowo i świetnie się przy tym bawić. Bo kiedy, jeśli nie latem? Bezpłatne spacery z serii „Wakacje z modernizmem - wakacje z architekturą” prowadzą doświadczeni, certyfikowani przewodnicy Gdyńskiego Szlaku Modernizmu. Trasy spacerów obejmują głównie obszar Śródmieścia oraz Wzgórza Świętego Maksymiliana. Uczestnicy przechadzek otrzymują darmowe mapki tras oraz „Archi Quiz” edukacyjny do wypełnienia w czasie wędrówki. Rozwiązanie co najmniej dwóch różnych quizów jest nagradzane pamiątką Gdyńskiego Szlaku Modernizmu.

Spacery odbywają się w każdą sobotę wakacji o godz. 14.00, startując spod gdyńskiego InfoBoksu przy ul. Świętojańskiej 30. Terminy spacerów: 29 lipca oraz 5, 12, 19 sierpnia (26 sierpnia zorganizowane zostaną specjalne wersje spacerów w ramach programu VII Weekendu Architektury).

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY