REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Lifting biurowców i obiektów handlowych - to trend na 2017 r.

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 05 sty 2017 16:12
Warszawa, fot. pixabay.com

W obliczu wysokiego nasycenia rynku powierzchnią biurową i handlową, dominującym trendem w wielu polskich miastach stanie się modernizacja obiektów starszej generacji.

REKLAMA

- Oferta nowoczesnych biur ma wpływ na zwiększenie pustostanów w starszych budynkach biurowych klasy A i B. Sytuacja ta zmusi inwestorów do dokonywania rewitalizacji istniejących budynków biurowych, co w znaczącym stopniu można było zaobserwować od połowy 2016 r. poprzez zwiększenie zapytań ofertowych - uważa Robert Jelonek, dyrektor ds. handlowych Fundamental Group.

Zdaniem eksperta, sytuacja na rynku powierzchni handlowych utrzymuje się na stabilnym poziomie. - Niemniej budowa nowych centrów handlowych również wymusza działalność inwestycyjną w starszych obiektach, dlatego też sukcesywnie są remontowane poszczególne obszary części wspólnych i sanitarno-socjalnych - zauważa Jelonek i dodaje, że w wyniku przewidywanego wzrostu rynku rewitalizacji i remontów będzie znacząco większe zapotrzebowanie na firmy specjalizujące się w branży.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY