REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Łódź Design Festival: ekspansja designu w Polsce

  • Autor: lodzdesign.com
  • 06 paź 2014 14:06
Łódź Design Festival: ekspansja designu w Polsce
fot. lodzdesign.com, wystawa 3Detale Łodzi

Ekspansja designu sprawia, że społeczeństwo zaczęło właśnie do projektantów kierować liczne i zróżnicowane oczekiwania. To zdanie może być początkiem dyskusji, które toczyć się będą podczas Łódź Design Festival od 9 do 10 października br. To wydarzenie, któremu towarzyszy wiele wystaw, atrakcji dla wielbicieli designu, młodych projektantów, a nawet dla dzieci.

REKLAMA

Tu i teraz zdecydowanie sprzyja designowi. Ubywa obszarów, w których ktoś nie starał się czegoś zaprojektować. Wzrasta liczba profesji związanych z designem. Design wchłania i asymiluje różne tradycyjne zawody i rzemiosła, równocześnie wykorzystując innowacyjne technologie i metody produkcji oraz nowe metody pracy. Na wiele sposobów wiąże się z szybko zmieniającym się światem sytuując się w samym jego rdzeniu - czytamy na stronie festiwalu Łódź Design Festival.

Relacja wideo z Łódź Design Festival 2013:

Jeszcze niedawno to w architektach widziano superekspertów, którzy są w stanie rozwiązywać różnorakie problemy, dotyczące nie tylko kwestii dobrego smaku oraz ogólnego ładu przestrzennego.

Liczono na to, że ich dzieła pomogą sprawiedliwie dzielić władzę, bezkolizyjnie organizować społeczeństwo a także, efektywnie zaspokoić potrzeby jednostek. W naszych czasach wiele kluczowych pytań odnoszących się do otaczającego nas świata jest zadawanych projektantom. Teraz oni są postrzegani jako kreatywni wizjonerzy kształtujący indywidualny i zbiorowy gust, oswajający nowe idee, ratujący przed zapomnieniem wartościowe motywy oraz -last but not least- stawiający czoło współczesnym wyzwaniom: politycznym, ekonomicznym, ekologicznym czy społecznym.

Czy te rosnące oczekiwania mogą być spełnione? Czy projektowanie rzeczywiście może wnieść wartościowy wkład do procesu budowania Nowego Lepszego Świata w przyszłości czy teraźniejszości?
8. edycja Łódź Design Festival będzie miejscem do zadawania otwartych pytań. Celem festiwalu jest zaprezentowanie kuratorskich interpretacji tegorocznego tematu, pozwalających spojrzeć na zagadnienie z różnych perspektyw, tak aby samemu móc podjąć decyzję, czy odważne projektowe działania niosą za sobą obietnicę zmiany naszego życia na lepsze. tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się pod hasłem „Brave New World”. 

Wystawy towarzyszące festiwalowi:

- Brave Fixed World
- Strefa Testów
- City Lust
- NASZ
- Resolute – Design Changes
- Medusa Design Projects
- Szafa
- Spekulacje
- Przepis na mały dizajn
- Nowe rzemiosło

Łódź Design Festiwal potrwa od 9 do 19 października 2014 r.
Więcej informacji o wystawach na: lodzdesign.com

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY