REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Łódź doradza jak projektować witryny i szyldy

  • Autor: UM Łódź
  • 24 lis 2014 11:48
Łódź doradza jak projektować witryny i szyldy
Ulica Piotrkowska, fot. UM Łódź

Oddział Ochrony Zabytków Urzędu Miasta Łodzi przygotował „Księgę Standardów ulicy Piotrkowskiej” przeznaczoną dla właścicieli i najemców lokali użytkowych przy ulicy Piotrkowskiej, a także projektantów oraz architektów działających w obszarze projektowania reklamy zewnętrznej, identyfikacji wizualnej sklepów i restauracji.

REKLAMA

Publikacja zawiera zasady dotyczące projektowania witryn na głównej ulicy miasta. W prosty i czytelny sposób, w oparciu o konkretne przykłady, zawierające informacje o stylu architektonicznym danej kamienicy pokazuje, jak za pomocą kilku elementów reklamowych stworzyć ciekawą i estetyczną wystawę, która w sposób skuteczny, a jednocześnie nieinwazyjny dla zabytkowej tkanki i przestrzeni miejskiej, przyciągnie uwagę przechodnia.

- To opracowanie jest efektem kilkumiesięcznej pracy pod nadzorem Miejskiego Konserwatora Zabytków, które stanowi kompendium wiedzy o ulicy Piotrkowskiej, a przede wszystkim kompas dla wszystkich zainteresowanych. Ze strony miasta, przy okazji modernizacji zrobiliśmy wszystko dla podniesienia estetyki centrum, ale do tej pracy powinni się włączyć także przedsiębiorcy i właściciele kamienic – powiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

„Księga standardów ulicy Piotrkowskiej”, to publikacja uniwersalna, a zawarte w niej przykłady i wskazówki będą przydatne dla wszystkich zainteresowanych poprawą estetyki i jakości przestrzeni publicznej w całym naszym mieście.

- Zależy nam na dobrej współpracy z najemcami, którym przekażemy ten swoisty podręcznik informujący, jak w sposób, spójny i estetyczny, a także zgodny ze stylami architektonicznymi budynków i otoczenia, reklamować swoje firmy – powiedziała Kamila Kwiecińska-Trzewikowska, Miejski Konserwator Zabytków, dodając, że jest to pierwsze w Polsce opracowanie tego typu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY