REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Łódź inwestuje w... komiks. Powstaje Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 04 sty 2017 15:01
fot. pixabay.com

Powstające Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej jest ukoronowaniem ponad 20 lat tradycji łódzkiego Festiwalu Komiksu i największym w Polsce projektem dedykowanym sztuce komiksowej oraz branży gier wideo oraz animacji komputerowych. Otwarcie zaplanowano na koniec 2018 roku.

REKLAMA

- Nowe Centrum Łodzi oraz rewitalizacja kompleksu EC1 wkracza w kolejną fazę. Po modernizacji Ec1 Wschód, gdzie ma swoją siedzibę Narodowe Centrum Kultury Filmowej oraz EC1 Zachód z planowanym na ten rok uruchomieniem Centrum Nauki i Kultury domykamy całość projektem rewitalizacji Ec1 Południowy-Wschód z przeznaczeniem na Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej - zapowiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, informując o dotacji przyznanej na ten cel z środków unijnych w kwocie 20 mln zł.

Jak informuje oficjalny portal miejski Łodzi, 9 stycznia nastąpi otwarcie ofert na realizację tego zadania, które planowane jest na około 2 lata. Jak powiedzieli Magdalena Kosiada-Sylburska, kierująca wydziałem rozwoju „EC1 Łódź – Miasto Kultury” oraz szef projektu Adam Radoń, powstające Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej jest ukoronowaniem ponad 20 lat tradycji łódzkiego Festiwalu Komiksu i największym w Polsce projektem dedykowanym sztuce komiksowej oraz branży gier wideo oraz animacji komputerowych. Oprócz kontynuacji Festiwalu Komiksu, centrum oraz galerie ulokowane w przebudowanym budynku studia Se-Ma-For o powierzchni prawie 2,5 tys. m kw., ma pełnić również funkcje edukacyjne i warsztatowe dla miłośników sztuki rysunkowej oraz animacji cyfrowej. Otwarcie zaplanowano na koniec 2018 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY