REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Łódź ma nowoczesny multisportowy ośrodek treningowy. Nie tylko z myślą o piłkarzach

  • Autor: UM Łódź
  • 22 wrz 2017 15:22
fot. UM Łódź

Zakończyły się prace przy budowie nowego ośrodka treningowego na Łodziance przy ul. Małachowskiego. Rozpoczęła się procedura odbioru obiektu od wykonawcy i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to za dwa tygodnie przejmie go nowy zarządca. Będzie nim Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

REKLAMA

Prace na Minerskiej będą trwały jeszcze ok. dwóch miesięcy. Być może już za dwa tygodnie potencjalni użytkownicy pojawią się natomiast na Łodziance. - Długo wyczekiwany obiekt jest już gotowy. Trwają ostatnie odbiory techniczne. Ten piękny i nowoczesny multisportowy ośrodek treningowy dedykowany jest głównie piłce nożnej, ale swoje miejsce znajdą tu również piłkarze i siatkarze plażowi, a także rugbiści. Jest plac do treningu bramkarzy, funkcjonujący tu już wcześniej orlik oraz nowa ścieżka dla biegaczy. To obiekt na miarę XXI wieku, na który czekali łodzianie i kluby sportowe – powiedział pierwszy wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela.

Małgorzata Belta z Zarządu Inwestycji Miejskich poinformowała, że rozpoczęto procedurę związaną z odbiorem obiektu, na którym trwają jeszcze prace porządkowe. Po zakończeniu formalności odbiorczych i uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie ośrodek przejdzie pod skrzydła MOSiR - podaje oficjalny portal miejski Łodzi.

Inwestycja przy ul. Małachowskiego została zrealizowana przez spółkę Saltex Europa. Zakres prac objął m.in. budowę: boisk piłkarskich o nawierzchniach syntetycznej i trawiastej, boiska do gry w rugby i piłkę nożną o nawierzchni hybrydowej, boiska do beach soccera, placu treningowy dla bramkarzy, budynku szatniowego, zadaszonej trybuny obsługującej dwa boiska (łączna liczba miejsc siedzących 828 – po 414 na każdą stronę), siłowni zewnętrznej, syntetycznych ścieżek do biegania oraz placu manewrowo-rekreacyjnego. Wynagrodzenie wykonawcy wyniosło 11 582 217,27 zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY