REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Łódź ma pomysł na parki. Nie tylko chodzi o samą zieleń

  • Autor: UM Łódź
  • 01 lut 2018 16:30
fot. pixabay.com

Władze miejski Łodzi przekonują, że park to nie tylko zieleń, drzewa i alejki. Dolina rzeki Sokołówki zmienia się dzięki środkom z budżetu obywatelskiego. Jak dalej będzie rozwijany Park Julianowski?

REKLAMA

W ramach zadań realizowanych w ciągu dwóch lat z środków budżetu obywatelskiego w parku Julianowskim powstały: miejsce do grillowania z dwiema altanami, park linowy ze skałkami wspinaczkowymi, siłowania plenerowa połączona z placem zabaw. Plenerowe dj-studio oraz od strony ul. Zgierskiej - plac zabaw "łódka". Wokół miejsca do grillowania utwardzono też fragment terenu. Prace prowadzone w dwóch etapach wykonał Wydział Gospodarki Komunalnej UMŁ - podaje oficjalny portal miejski Łodzi.

W tym roku zrealizowany zostanie kolejny etap urządzania terenów rekreacyjnych między ulicami Zgierską i al. Włókniarzy. Z inicjatywy Pawła Sobutki, autora wniosku obywatelskiego powstanie zdrój uliczny z przyłączem wodnym i boiska do piłki plażowej. Park linowy wzbogaci się o linarium i zjeżdżalnie modułowe. Obok tych urządzeń stanie przenośna toaleta. Założona zostanie łąka ziołowo-kwiatowa, nasadzone będą nowe krzewy i drzewa.

Ten etap rozbudowy parku zrealizuje Zarząd Zieleni miejskiej. Budżet zadania wynosi 602 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY